V liga. Kornowscy Szarża Krojanty - Delta Miłoradz 3:4 (0:2)

Delta Miłoradz odniosła ważne zwycięstwo w 12 kolejce V ligi. Podopieczni trenera Radosława Szczuchniaka pokonali na wyjeździe Kornowskich Szarżę Krojanty 4:3.

Delta Miłoradz zagrała w składzie: Krawczyk - Kowalczyk, Woliński, Jeleń, Ulkowski, Maciuński, Kolor, Modrzejewski (70 Klimczewski), Grzębski (77 Grunau), Kossarzecki, Kownacki (46 Pogorzelski).

Delta po pierwszej połowie meczu z Szarżą prowadziła 2:0 po golach Tomasza Jelenia i Cezarego Kossarzeckiego. Kilka minut po wznowieniu gry gospodarze zdobyli gola kontaktowego. W 70 minucie miłoradzanie znów odskoczyli na dwie bramki (3:1) po trafieniu Mateusza Pogorzelskiego. Chwilę później Delta grała w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Bartosz Maciuński. Goście nie tylko stracili jednego piłkarza, ale i drugą bramkę, którą Szarża zdobyła z rzutu karnego. W 85 minucie było już 3:3. Gola na wagę 3 punktów zdobył w samej końcówce spotkania Tomasz Jeleń - strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

- Pierwszą połowę całkowicie zdominowaliśmy, rywale nie istnieli - mówi Tadeusz Majewski, prezes Delty Miłoradz. - Jak będziemy grali tak, jak wtedy przez cały mecz, to możemy wygrać z każdym. Potrzebna jest jeszcze koncentracja do ostatniej minuty.

Kolejnym rywalem Delty (13 miejsce - 3 wygrane, 1 remis, 7 porażek) będzie Wda Lipusz (9 miejsce - 4 wygrane, 3 remisy, 5 porażek). Spotkanie rozpocznie się w sobotę (26 października) o godz. 13.