18+

V liga. Piłkarskie derby powiatu malborskiego. Grom Nowy Staw - Delta Miłoradz 3:0 (1:0)

Grom Nowy Staw pokonał 3:0 Deltę Miłoradz w 13 kolejce V ligi. Miłoradzanie kończyli spotkanie derbowe w dziewięciu.

Grom Nowy Staw objął prowadzenie w 23 minucie meczu po golu Kamila Gronkowskiego (zdjęcia nr 44-49). Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po zmianie stron boiska wynik podwyższył Gronkowski (61 minuta), a ustalił go Michał Tomczyk wykorzystując rzut karny w 73 minucie.

Jedenastka została podyktowana po faulu Macieja Kępki. Sędzia nie tylko podyktował rzut karny dla Gromu, ale i wyrzucił piłkarza Delty z boiska. Przedwcześnie do szatni musiał się udać Kamil Woliński, który najpierw zobaczył żółtą kartkę za faul, a następnie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną, za dyskusję z sędzią.

Grom grał w składzie: Ćwiek - Kępiński, Danielak, Podbereźny, Jagielski, Szweda (82 Starzyk), Resmerowski, Gajewski (65 Kaszuba), Satiński, Tomczyk (80 Golicki), Gronkowski (75 Łapiński).

Skład Delty: Kędzierski - Cicherski (80 Grunau), Jeleń, Woliński, Lenkiewicz, Kępka, Neumann, Barnaś (75 Grzębski), Kotowski (88 Sitański), Modrzejewski, Kłodda.