V liga. Porażki Błękitnych Stare Pole i Juranda Lasowice Wielkie

Błękitni Stare Pole przegrali na wyjeździe 3:5 ze Spartą Kleszczewo, a Jurand Lasowice Wielkie uległ na własnym boisku 1:4 Meteorowi Pinczyn.

Osiem goli padło w meczu Sparty Kleszczewo i Błękitnych Stare Pole w 9 kolejce V ligi. Pięć z nich strzelili gospodarze i to oni zgarnęli komplet punktów. Do przerwy Sparta prowadziła 3:2 trzykrotnie obejmując prowadzenie. Błękitni wyrównywali po golach Michała Tomczyka i Krzysztofa Orłowskiego. W 75 minucie był nawet remis 3:3 po golu zdobytym z rzutu karnego przez Jacka Bykowskiego, ale w końcówce spotkania podopieczni trenera Tomasza Mazurka dali sobie strzelić dwa gole i spotkanie przegrali.

- W tym meczu znowu dopadła nas niemoc strzelecka, a do tego obrona miała bardzo zły dzień. Była po prostu dziurawa - relacjonuje Józef Osnowski, wiceprezes Błękitnych Stare Pole. - Stworzyliśmy sobie bardzo dużo okazji strzeleckich, ale nie wykorzystywaliśmy sytuacji sam na sam, trafialiśmy w słupek, lub strzelaliśmy obok bramki.

Staropolanie grali w składzie: Klein - Kotowski, Baniewicz (70 Michalewski), Rychlik, Mańkowski, Orłowski, Bykowski, Tomczyk, Rogowski, Wróblewski (55 Zielonka), Karlak.

Błękitni po 9 kolejkach zajmują 11 miejsce w tabeli z 11 punktami na koncie, ale od 5 lokaty dzielą ich tylko trzy punkty. W następnej kolejce będą chcieli je zdobyć w meczu z Gromem Nowy Staw, wiceliderem tabeli. Derby powiatu malborskiego odbędą się w sobotę (17 października) o godz. 15.

***

W innym piątoligowym meczu Jurand Lasowice Wielkie podejmował na swoim boisku drużynę Meteora Pinczyn. Zespoły były sąsiadami w tabeli i nadal są, tyle, że Meteor wygrywając 4:1 przeskoczył Juranda i zajmuje 13 miejsce (6 pkt.), a lasowiczanie plasują się na 14 miejscu z 4 punktami.

W następnej kolejce Jurand zagra na wyjeździe ze Spartą Kleszczewo (4 miejsce, 21 pkt.).