V liga. Skromne 1:0 malborskiej Pomezanii z Wisłą Korzeniewo

Wisła Korzeniewo to dwunasta drużyna w tabeli drugiej grupy V ligi. Pomezania Malbork w 23 kolejce nie miała z nią jednak łatwej przeprawy, zwłaszcza że przez pół meczu grała w osłabieniu.

Pomezania: Dębowski - Wilk, Jeleń, Kielar, Marszałek - Sobieraj, Daukszys, Jurczyk (70 Rychlik), Gdela (70 Kobyliński), Dryjas (80 Truszczyński) - Statkiewicz (90 Bełz).

Malborczycy przystąpili do tego meczu bez trenera Przemysława Marusy, który po porażce z rezerwami Chojniczanki złożył rezygnację, a ta została przyjęta przez zarząd. Klub szuka szkoleniowca, a do tego czasu drużynę będzie prowadził Sebastian Ratajczyk.

W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji bramkowych, ale dopiero w 39 minucie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu Piotra Wilka z rzutu rożnego i strzale z bliskiej odległości Krystiana Kielara. W 45 minucie sytuacja Pomezanii trochę się skomplikowała, gdy czerwoną kartkę zobaczył Piotr Marszałek. W polu karnym gości upadł zawodnik Wisły, a sędzia główny po konsultacji z asystentem uznał, że piłkarz gospodarzy uderzył przeciwnika bez piłki.

Po przerwie miejscowi również mieli kilka dogodnych sytuacji, aktywny był Łukasz Statkiewicz, ale więcej goli już nie padło. Przyjezdni, grający w przewadze, chcąc wykorzystać ten atut, też od czasu do czasu szukali szansy. Protestowali około 60 minuty, gdy Bartosz Dębowski, bramkarz Pomezanii, wszedł zdecydowanie w piłkarza Wisły w sytuacji sam na sam. Sędzia nie odgwizdał karnego.

W 24 kolejce malborczycy jadą do Karsina. Gwiazda, która była rewelacją rundy jesiennej, wiosną spisuje się gorzej. Spadła na 4 miejsce w tabeli, do czego przyczynili się... piłkarze Juranda Lasowice Wielkie. Podopieczni trenera Wojciecha Barnata zdobyli swój piąty punkt w sezonie, remisując 2:2 z Gwiazdą.