V liga. Wda Lipusz - Grom Nowy Staw 1:2 (1:1). Wkrótce derby z Deltą Miłoradz [SONDA]

Grom Nowy Staw pokonał na wyjeździe 2:1 Wdę Lipusz w zaległym meczu 17 kolejki V ligi. Nowostawianie po tym zwycięstwie awansowali na 5 miejsce w tabeli.

Grom Nowy Staw objął prowadzenie w spotkaniu z Wdą po kwadransie gry. Strzelcem gola był Patryk Kaszuba. Gospodarze wyrównali w ok. 30 minucie meczu i remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu. Decydująca o zwycięstwie bramka padła ok. 67 minuty po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Tomaszu Grabowskim. "Jedenastkę" wykorzystał Michał Tomczyk.

- Pojechaliśmy na to spotkanie po wysokiej porażce z KP Starogard Gdański [0:8, dop. red.] z zamiarem odbudowania się - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu. - To był mecz o piąte miejsce w tabeli. Zagraliśmy bardzo fajne zawody, stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych i cały czas mieliśmy mecz pod kontrolą.

Grom Grał w składzie: Katinas - Kępiński, Gładek, Błażek, Błaszczak, Miśkiewicz, Drewek, Tomczyk, Łapiński, Kaszuba, Grabowski.

W następnej kolejce Grom (5 miejsce w tabeli, 48 pkt.) podejmie na swoim boisku Ceramika Łubiana (13 miejsce, 25 pkt.). Spotkanie rozpocznie się w sobotę (1 czerwca) o godz. 16.

- Patrząc na tabelę widać, że dla nas sezon tak naprawdę mógłby się skończyć, ale nie zamierzamy nikomu rozdawać punktów i w każdym kolejnym spotkaniu będziemy grać o zwycięstwo. Chcemy skończyć sezon prezentując fajny poziom - zapowiada Kwiatkowski.

W środę (5 czerwca) o godz. 18 Grom Nowy Staw zmierzy się na wyjeździe z Deltą Miłoradz (12 miejsce, 26 pkt.). W rundzie jesiennej Grom pokonał na swoim boisku drużynę trenera Radosława Szczuchniaka 3:0. Delta przystąpi do derbowego pojedynku wypoczęta, bo w najbliższą sobotę pauzuje z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa 2009 II Tczew. Jak zakończą się derby tym razem? Weź udział w sondzie.