V liga. Zwycięstwa Pomezanii Malbork i Gromu Nowy Staw. Jurand Lasowice nie dojechał na mecz

W przedostatniej kolejce V ligi Pomezania Malbork pokonała 3:2 Kornowskich Szarżę Krojanty, Grom Nowy Staw ograł 5:2 Spójnię Sadlinki, a mecz Juranda Lasowice Wielkie nie doszedł do skutku.

Pomezania Malbork wygrała na wyjeździe 3:2 z drużyną Kornowscy Szarża Krojanty, choć do przerwy przegrywała 0:2. W drugiej odsłonie meczu bramki na wagę trzech punktów zdobyli dla malborczyków Kamil Dryjas (62 minuta), Łukasz Konwa (65) i Kamil Jabłoński (91).

Pomezania Malbork grała w składzie: Kacprowicz - Jeleń, Jabłoński, Owsianik, Kobyliński, Jurczyk, Rychlik, Daukszys, Konwa (66 Pietrzyk), Dryjas (85 Truszczyński), Sobieraj.

Podobny scenariusz miał mecz Gromu Nowy Staw ze Spójnią Sadlinki. Nowostawianie też przegrywali do przerwy, choć tylko jedną bramką. W drugiej połowie Grom zagrał skuteczniej i wygrał 5:2 po bramkach Marka Masztalera (50), Wojciecha Miecznika (62, 69), Wojciecha Pietrzkiewicza (75) i Adama Miśkiewicza (83).

Grom: Ćwiek - Błaszczak, Potoczek, Błażek, Golicki, Masztaler, Drewek (46 Kępka), Pietrzkiewicz, Miśkiewicz, Grabowski, Miecznik.

W sobotę (13 czerwca) miał się odbyć też mecz Juranda Lasowice Wielkie z Radunią Stężyca, ale jak poinformował Tomasz Mazurek, trener lasowiczan, drużyna nie dojechała na to spotkanie z powodu awarii autokaru na trasie.

W niedzielę (14 czerwca) 29 kolejkę V ligi dokończą Błękitni Stare Pole, którzy zmierzą się na wyjeździe z Borowiakiem Czersk, oraz Delta Miłoradz, która o godz. 16 podejmie Czarnych Przemysław.