Wojskowi lekkoatleci z Malborka wysoko na mistrzostwach Sił Powietrznych NATO

rk
Żołnierze 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku wrócili z medalami z Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie (HQ AIRCOM Ramstein) w Lekkoatletyce.

Zawody odbyły się w niemieckim Ramstein, a zorganizowane zostały przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych Ameryki stacjonujących w Europie (USAFE). Jak informuje st. chor. Ryszard Walendziak, reprezentacje Sił Powietrznych Polski wywalczyły dwa srebrne medale w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Swoją znaczącą cegiełkę dołożyli przedstawiciele 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Złoty medal w biegu na 800 m z wynikiem 1.59,06 minuty zdobył kapral Daniel Taras. Ten zawodnik dołożył jeszcze brąz w sztafecie 4x400 metrów, która dobiegła do mety w czasie 3.37,46 minuty. W sztafecie sprinterskiej na 4x100 metrów bardzo dobrze spisał się podporucznik Michał Nowosad z 22 BLT, zdobywając złoto ze swoimi kolegami. Polacy wygrali w czasie 42,76 sekundy.

Koordynatorem i szefem polskiej delegacji był mjr Marcin Kraujutowicz, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.