Wychowankowie Bombka Malbork brązowymi medalistami mistrzostw Polski w hokeju

rk
Malborczycy Michał Nawrocki i Bartosz Grabara pomogli Sokołom Toruń zdobyć brązowy medal MP młodzików. Pierwszy z nich zdobył dwie decydujące bramki w meczu o 3 miejsce.

Michał Nawrocki i Bartosz Grabara byli wypożyczeni z malborskiego Bombka do Sokołów Toruń - drużyny, która w sezonie zasadniczym wygrała 23 z 24 meczów i ze swojej grupy eliminacyjnej awansowała z pierwszego miejsca do finałów mistrzostw Polski w Nowym Targu.

W pierwszym meczu grupowym Sokoły rozgromiły Cracovię Kraków aż 11:1. Michał zdobył 2 bramki i przy jednej asystował. Bartosz wszedł do bramki jako zmiennik. W kolejnym spotkaniu, z Unią Oświęcim, Michał otworzył wynik, a Bartek bronił przez 60 minut. Sokoły okazały się lepsze o jedną bramkę i już były pewne tego, że zagrają w półfinale. Trzeci mecz grupowy, z GKS Tychy (5:6), był już tylko formalnością. Bartek odpoczywał, Michał zaliczył asystę.

W półfinale drużyna z Torunia przegrała 3:9 z Podhalem Nowy Targ i na koniec przyszło jej się zmierzyć o brąz z Polonią Bytom.

- W pierwszej tercji bytomianie strzelili jedną bramkę, co chwila stwarzając sytuacje. Jednak zmiennik Bartka Grabary - Maksymilian Lisewski nie dał się pokonać nawet w sytuacjach "sam na sam". Na 15 minut przed końcem meczu Michał zdobył wyrównującą bramkę, doprowadzając do dogrywki - relacjonuje Sławomir Nawrocki, trener Bombka Malbork.

W 8 minucie dogrywki znowu do bramki przeciwnika trafił Michał Nawrocki, zapewniając Sokołom brązowy medal MP. W klasyfikacji napastników malborczyk zajął 5 miejsce z 5 bramkami i 2 asystami. Michał od przyszłego sezonu będzie strzelał dla niemieckiego zespołu DEG Dusseldorf, do którego zostanie wypożyczony z UKS Bombek.

- Jest to kolejny sukces naszych zawodników, bo w zeszłym roku także przyjechali z mistrzostw Polski z medalami. Jesteśmy pewni, że kolejni zawodnicy z Malborka pójdą w ślady swoich starszych kolegów i także będą odnosili sukcesy, grając w hokeja - dodaje Sławomir Nawrocki.

Zobacz: Chór Lutnia podczas mszy św. w 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja