Wysoka porażka juniorów C1 Pomezanii Malbork. Grały też inne drużyny młodzieżowe Pomezanii

Pomezania Malbork z rocznika 1998-99 przegrała 0:5 z Weberem Szprudowo w 17 kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów C1. Swoje mecze wygrali za to juniorzy młodsi i zespoły z roczników 2000-01 oraz 2003-04.

Młodzi piłkarze Pomezanii z rocznika 1998-99 po dobrej grze w pierwszej połowie meczu i dominacji na boisku przegrywali 1-0. W drugiej połowie nasza drużyna próbowała atakować, jednak wypracowanych sytuacji nie mogliśmy zakończyć bramką z uwagi na brak skuteczności i dobre interwencje bramkarza ze Szprudowa. Natomiast zespół gości, grając prostymi środkami, kontrował nas i zdobywał w bramki, w tym dwie z pozycji spalonej.
Wysoka porażka boli, ale sami ją sobie zafundowaliśmy, nie wykorzystując stuprocentowych sytuacji do strzelenia bramek. Stracone gole były efektem utraty sił i popełnianych błędów w kryciu przez naszych obrońców. Wynik tego spotkania nie odzwierciadla tego, co się działo na boisku, ale trzeba pogratulować zespołowi ze Szprudowa, bo wygrał zasłużenie. Taka jest młodzieżowa piłka, że nie zawsze gra odzwierciedla wynik meczu. Chciałbym podziękować licznie zebranym kibicom za doping i myślę że w następnych meczach postaramy się o zwycięstwa.

Skład Pomezanii: Jachimowski (Sosna), Wendowski, Stradał, Warpas, Kowalewski (Sosnowski), Szutiak (Mikołajczyk), Ziarnik, Krakowiak, Truszczyński (Kołsut), Ziarek, (Rychlewski) Kichner, Maczyszyn i Wielgosz.

Relację nadesłał trener drużyny Henryk Pawłowski

Pozostałe wyniki drużyn młodzieżowych Pomezanii:

Juniorzy starsi (Pomorska Liga Juniorów Starszych). Piast Człuchów - Pomezania 2:2
Juniorzy młodsi (Liga Juniorów B). Balaton Klasztorek - Pomezania 0:9
Drużyna z rocznika 2000-01 (Liga Juniorów D1). Czarni Piece - Pomezania 2:4

Najmłodsi piłkarze Pomezanii zagrali z kolei turniej w Nowym Stawi i go wygrali. Wyniki malborczyków z rocznika 2003-2004: Pomezania - Nogat Malbork 4:1, Pomezania - Gryf Tczew I 1:7, Pomezania - Gryf Tczew II 3:2, Pomezania - Grom Nowy Staw 2:1.