Zwycięstwo Leier Olimpico Malbork w III lidze na inaugurację rundy wiosennej

Piłkarki Leier Olimpico Malbork wygrały 1:0 z Checz Gdynia w pierwszej kolejce rundy wiosennej III ligi. W sobotę (18 kwietnia) na boisku przy ul. Toruńskiej w Malborku odbędzie się kolejny mecz podopiecznych trenera Jerzego Wnuka Lipińskiego.

W sobotę (11 kwietnia) ruszyła runda rewanżowa III Pomorskiej Ligi Kobiet. W pierwszym meczu Leier Olimpico Malbork zagrało na wyjeździe z drużyną Checz gdynia. Obie drużyny przepracowały sezon zimowy i mogły się ponownie spotkać na zielonej trawie. Jesienią w Malborku zawodniczki Leiera Olimpico wygrały 1:0 po bramce Olivii Wróbel.
Już na początku meczu było widać, że to spotkanie nie będzie łatwe i walka będzie się toczyła na całym boisku. Obie drużyny przyjęły wariant ataku. Przez 20 minut żadna z drużyn nie mogła strzelić bramki, na swych posterunkach stały obrończynie i bramkarki.
W 24 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karolina Głowińska strzeliła pierwszą bramkę dla Leier Olimpico. Mecz dalej toczył się przy obustronnych atakach i tak skończyła się pierwsza połowa.
W drugiej połowie gospodynie przejęły kontrolę nad spotkaniem i zepchnęły Olimpico do obrony, w ciągu 15 minut mogły nawet strzelić bramkę, ale szczęście było po stronie Klaudii Białowąs, która z trudem wybiła piłkę w stronę długiego słupka i odbijając się od niego wróciła do bramkarki.
W 67 minucie na polu karnym zostaje faulowana Karolina Głowińska. Rzut karny wykonuje Izabela Betcher, kapitan drużyny, i dała prowadzenie 2:0. Zaś w 75 minucie wynik na 3:0 podwyższyła Karolina Pawlikowska i takim wynikiem skończył się mecz z dobrym przeciwnikiem.
Dziękuję wszystkim zawodniczkom za podjęcie walki na boisku, rodzicom, którzy wspierają zawodniczki, a także sponsorowi Leier Malbork. Następny mecz z Centrum Pelplin odbędzie się w sobotę (18 kwietnia) o godz. 14 na boisku przy ul. Toruńskiej. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców.
Skład Leier Olimpico Malbork: Klaudia Białowąs, Karolina Urbanowicz, Paulina Lewandowska, Ewelina Pazio, Karolina Pawlikowska, Agnieszka Gdaniec, Anna Siemińska, Aleksandra Laskowska, Izabela Betcher, Weronika Niezgoda, Kornelia Cisewska, Julia Klownowska, Karolina Głowińska, Agata Jasińska, Martyna Gardyjasz.

Informacja nadesłana przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Leier Olimpico Malbork