A-klasa. Nogat Malbork mógł wygrać z LKS Waplewo Wlk., ale zremisował [ZDJĘCIA]. Wyniki pozostałych drużyn

Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny w A-klasie. Były dwa zwycięstwa, remis i porażka. Warto odnotować, że już 23 bramki ma na koncie Tomasz Grabowski z Błękitnych Stare Pole.

Najpierw o meczu w Malborku. W sobotę (19 września) Nogat, chociaż ma problemy kadrowe (brakowało siedmiu zawodników), powinien był wygrać z LKS Waplewo. Do przerwy podopieczni trenera Krzysztofa Leszczyńskiego przeważali i zeszli do szatni, prowadząc 2:1. Bramki zdobyli Grzegorz Kulik i Kamil Wroński, a dla gości trafił Jakub Bugowski głową po ostrym dośrodkowaniu w pole karne.

Malborczycy wszystkie gole stracili w podobny sposób – po wrzutkach w „szesnastkę” z bocznych stref boiska. W drugiej połowie gospodarze oddali inicjatywę drużynie z Waplewa Wlk., ale potrafili zamienić na bramkę swoją pierwszą groźną sytuację – Radosław Domachowski w 67 minucie uderzył z kilku metrów przy słupku. Wydawało się, że Nogat dopisze sobie cenne trzy punkty, ale dwukrotnie po dośrodkowaniach nie udało się upilnować Bartosza Czarneckiego (80 i 85 minuta).

Nogat: Jachimowski - Wroński, Kukawka, Bieszke, Nosko, Nowosielski (64 Domachowski), Jadach, Boroszko (58 Klein), Frol (46 Kuzikowski) - Kulik, Jarząbek (72 Piechota).
LKS Waplewo: Lampkowski - Snarski, Semaniuk, Żelazowski, Trussner, Ciesiński, Bobko (46 Mikołaj Chrobociński), Bończoszek, Gappa (64 Kamiński) - Bugowski, Czarnecki.

Błękitni Stare Pole drugi raz z rzędu zagrali na swoim boisku i bez większych problemów pokonali Ruch Gościszewo 5:2. Hat-tricka skompletował Tomasz Grabowski i ma już 23 bramki. Po jednym trafieniu dołożyli Maciej Rogowski i Mateusz Jankowski.
Błękitni: Królikowski - Kwaterski (Kotowski), Orłowski (Ruciński), Kurek, Płachta (Kończyński) - Górak, Lepczak Rogowski, Witkowski, Szramka (Jankowski) – Grabowski.
Drużyna ze Starego Pola ma 18 pkt. Do Wisły Korzeniewo, lidera tabeli, która wygrała swój mecz (3:1 z GKS Gardeja), traci 4 pkt. Jeśli Rodło Kwidzyn w niedzielę przegra lub zremisuje w Czerninie, Błękitni utrzymają 2 miejsce.

Delta Miłoradz po golu Piotra Marszałka w pierwszej połowie wygrała na wyjeździe 1:0 z WKS Lignowy Szlacheckie. Skra Kończewice uległa 3:4 Pogoni w Smętowie.

7 kolejka A-klasy. Błękitni Stare Pole - Nogat Malbork 5:0

Remisy Gromu Nowy Staw i Pomezanii Malbork. W Starym Polu de...