MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czujni sąsiedzi, osoby "uwięzione" w toalecie i woda w piwnicach. Tygodniowy raport Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
17 miejscowych zagrożeń, 7 pożarów i 1 alarm fałszywy odnotowała Komenda Powiatowa PSP w Malborku. Wiele interwencji nadal dotyczyło wypompowywania wody z piwnic, już pojawiają się też pożary traw. Ciekawostką jest akcja na jednej ze stacji paliw, gdzie strażacy musieli wypuścić ludzi z toalety.

Tygodniowy raport Komendy Powiatowej PSP Malbork. Miejscowe zagrożenia

Niestety, w ubiegłym tygodniu doszło do jednego tragicznego zdarzenia – w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w miniony czwartek (7 marca) zmarł 16-letni chłopiec, mieszkaniec malborskich Piasków. Dzień później strażacy zostali natomiast wezwani do budynku przy ul. Pasteura, gdzie też zmierzyli poziom czadu – tam nie było żadnego zagrożenia.

Sześciokrotnie jednostki OSP były wzywane, by wypompowywać wodę z piwnic w gminach Lichnowy i Miłoradz. To jeszcze skutek wysokiego poziomu wód gruntowych, które wybijały w domach. Strażacy-ochotnicy podejmowali interwencje w Starej Wiśle, Szymankowie (dwukrotnie), Dąbrowie, Kończewicach i Lisewie Malborskim.

Trzy zgłoszenia były związane z potencjalnym zagrożeniem życia i zdrowia - wszystkie nadeszły z Malborka. Służby dostawały wezwania od lokatorów, którzy martwili się, że sąsiedzi mogą potrzebować pomocy. Na miejsce docierali ratownicy medyczni, policjanci i strażacy. Zadaniem ratowników z PSP było otwarcie drzwi. W dwóch przypadkach w środku znajdowała się osoba poszkodowana; w trzecim – na szczęście obawy okazały się płonne, lokator nie wymagał pomocy.

Zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP otwierał jeszcze jedne drzwi. W niedzielę (10 marca) strażacy zostali wezwani na stację paliw przy al. Wojska Polskiego. Pomocy potrzebowały trzy osoby, które nie mogły wydostać się z toalety, bo zatrzasnęły się drzwi.

Jako jedno z miejscowych zagrożeń w ub. tygodniu zostało też zakwalifikowane zdarzenie w Lisewie Malborskim, gdzie strażacy udzielili wsparcia zespołowi ratownictwa medycznego. Pozostałe trzy sytuacje, które trafiły do zestawienia KP PSP to kolizje drogowe w Królewie (dachowanie), Nowej Wsi Malborskiej i Tragaminie.

Pożary traw i śmieci w powiecie malborskim

W minionym tygodniu doszło 7 niewielkich pożarów. Było sucho, więc już zaczęło się wypalanie traw, pomimo nieustannych apeli, by tego nie robić, bo jest niezgodne z prawem i może sprowadzić duże zagrożenie. Akcje gaśnicze były prowadzone w Ząbrowie – dwukrotnie i w Kaczynosie (wsie w gminie Stare Pole) oraz w Tralewie (gm. Nowy Staw). W Malborku z kolei paliły się śmieci przy ul. Łąkowej i ul. Armii Krajowej (dwukrotnie).

1 alarm fałszywy dotyczył zgłoszenia o pożarze drzewa przy ul. Kopernika w Malborku.

Od początku 2024 roku do 10 marca włącznie Komenda Powiatowa PSP odnotowała 88 miejscowych zagrożeń, 32 pożarów i 5 alarmów fałszywych – razem 125 zgłoszeń.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto