Delfin Malbork startował w aquathlonie. Zawodniy wywalczyli w Rumi medale

Zawodnicy MKS Delfin Malbork wzięli udział w zawodach IV Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2014. Zawodnicy na co dzień trenujący pływanie musieli zmierzyć się też na trasie biegowej. Relację z zawodów nadesłał MKS Delfin.

Rewelacyjnie spisali się najmłodsi zawodnicy. W kategorii 8-9 lat, gdzie do pokonania było 100 metrów w basenie i 400 metrów na stadionie, pływacy Delfina nie mieli sobie równych. Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Wiktoria Grabara wyprzedzając klubową koleżankę Klaudię Wolanin. W wyścigu chłopców, zarówno na pływalni, jak i na stadionie, najlepszy był Jan Rażewski, który stanął na najwyższym stopniu podium.
W kategorii wiekowej 10-11 lat zawodnicy płynęli 200 m i musieli przebiec 600 m. Wśród chłopców po ambitnym pościgu 3 miejsce zdobył Filip Tomaszewski. Pozostali zawodnicy: Zuzanna Jasnoch, Zuzanna Plackowska, Amelia Domżał i Piotr Zakrzewski poprawili swoje pływackie rekordy życiowe i dzielnie walczyli podczas biegu. Na pochwały trenerów za udany debiut zasłużyły niewątpliwie: Karolina Gałka, Ina Jaroszewicz i Agata Markowska, których wyniki bardzo dobrze rokują na przyszłość.
W kolejnej kategorii wiekowej 14-15 lat, gdzie do przepłynięcia było 400 m, a do przebiegnięcia 2000 m, wśród dziewcząt najlepiej spisały się Katarzyna Rumińska, zajmując 2 miejsce i Julia Plackowska, która uplasowała się na miejscu 3. Na wyróżnienie zasługuje też start Macieja Rażewskiego, który znacznie poprawił swój wynik w pływaniu i ambitnie szukał "wiatru w plecy" podczas biegu.
Na pochwały zasługują też starty najstarszych zawodników Delfina: Bartosza Śwista i Piotra Rumińskiego, którzy w kategorii 16-17 lat bez problemów pokonali dystans 600 m na pływalni i morderczy bieg na 3000 m.
Dla wszystkich zawodników niewątpliwie dodatkową atrakcją były bardzo atrakcyjne nagrody oraz spotkanie z wręczającym je znanym prezenterem Maciejem Dowborem.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu w tych zawodach - mówi Michał Orłowski, jeden z trenerów Delfina. - Wyniki, nie tylko te z pływalni, świadczą o odpowiedniej pracy treningowej.