Dobry start biegaczy z Malborka w Nocnym Biegu Świętojańskim w Gdyni. Trener daje przykład swoim zawodniczkom

Biegaczki z powiatu malborskiego, podopieczne trenera Łukasza Godlewskiego, z powodzeniem wystartowały w Nocnym Biegu Świętojańskim w Gdyni. W kategoriach młodzieżowych zajęły miejsca w czołówce. Ich trener, Łukasz Godlewski był siódmy w biegu głównym.

Dobre miejsca zawodniczek z Malborka w Nocnym Biegu Świętojańskim

W Nocnym Biegu Świętojańskim, zorganizowanym w piątek (23 czerwca) przez Gdyńskie Centrum Sportu, wzięło udział około 2000 zawodników.

- Na liście startowej można było znaleźć nazwiska biegaczy z całego Trójmiasta oraz z miast bardziej odległych, jak Częstochowa, Łódź czy Warszawa. Wielu z nich specjalnie na tę noc szykowało formę sportową i liczyło na nowe rekordy życiowe. Tak też się stało. Wyśmienita pogoda do biegania i szybka trasa sprawiły, że na ustach zawodników przekraczających linię mety można było słychać okrzyki radości z uzyskania nowych „życiówek” - informuje Gdyńskie Centrum Sportu.

Nowością były biegi dzieci i młodzieży na trasie od 100 m dla najmłodszych do 1,5 km dla juniorów. W kategoriach młodzieżowych wystartowały biegaczki z powiatu malborskiego, podopieczne trenera Łukasza Godlewskiego reprezentujące DKS Powiśle Dzierzgoń. Wszystkie spisały się bardzo dobrze, a najlepiej Hanna Cielas, która w biegu juniorek na dystansie 1500 m jako druga przekroczyła linię mety. Natomiast w biegu młodziczek na 1000 m Zuzanna Królikowska zajęła 7 miejsce, Karolina Kłosek była dziewiąta, a Julia Barambas dziesiąta.

Trener najlepszy w swojej kategorii w głównym Nocnym Biegu Świętojańskim

Łukasz Godlewski sam daje przykład swoim podopiecznym, bo znalazł się wśród uczestników głównego startu podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego. Na dystansie 10 000 m z czasem 33 minut i 54 sekund zajął 7 miejsce open. Ten wynik dał mu również pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M40.

Bieg główny z czasem 29 minut i 49 sekund wygrał Andrzej Rogiewicz, wychowanek Zantyra Sztum, który samotnie prowadził od startu do mety. Wśród pań trzecie miejsce zajęła aktualna zawodniczka sztumskiego klubu - Beata Niemyjska.

Nocny Bieg Świętojański wiąże się od wielu lat z nadmorską premią górską wiodącą ulicą Kielecką na Witomino. Najszybciej półtorakilometrowy podbieg pokonali Andrzej Rogiewicz i Beata Niemyjska i za swój wyczyn zainkasowali czeki na 1000 zł. Pokonanie półtorakilometrowego podbiegu zajęło zwycięzcom odpowiednio 4.41 i 5.28 minuty – informuje Gdyńskie Centrum Sportu.