I liga piłki ręcznej. Techtrans Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:22

(RK)
W przedostatniej kolejce sezonu w grupie A I ligi szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii przegrali w Elblągu z zespołem KS Wójcik Meble-Techtrans 22:28 (12:14). Malborczycy ciągle mają szansę utrzymać się w lidze bez konieczności gry w barażach.

Sobotnia porażka w Elblągu, na szczęście, nie pogorszyła sytuacji Polskiego Cukru Pomezanii w tabeli grupy A I ligi. Noga powinęła się także najgroźniejszym rywalom malborskiej drużyny.

Orlen Wisła II Płock, próbująca gonić malborczyków w klasyfikacji, przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 19:24. To sprawia, że Pomezania (9 miejsce, 16 pkt) na kolejkę przed końcem uniknęła bezpośredniej degradacji i jest pewna 9 lokaty, oznaczającej jednak konieczność gry w barażach o utrzymanie.

Na szczęście, swoje spotkanie przegrał też Grunwald Poznań (8 miejsce, 18 pkt) - 24:32 z Arotem-Astromalem Leszno. 14 kwietnia drużyna z Malborka podejmie Grunwald w meczu ostatniej kolejki, który zadecyduje o bezpośrednim zachowaniu miana I-ligowca.

O sobotnim spotkaniu w Elblągu malborczycy pewnie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Nie pomogło nawet wsparcie w postaci trzech zawodników z ekstraklasy - z MMTS Kwidzyn (Pomezania ma podpisaną umowę o użyczeniu szczypiornistów). Najlepiej z trójki Antoni Łangowski, Adrian Nogowski, Adam Pacześny zaprezentował się ten ostatni.

W 8 minucie goście z Malborka prowadzili 4:3, potem inicjatywę przejęli elblążanie, którzy w 14 min uzyskali trzybramkową przewagę (7:4 dla Techtransu). Wtedy grę poprawili przyjezdni i w 26 min Pomezania prowadziła 11:10. Końcówka należała jednak do miejscowych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:12 dla Techtransu.

Po przerwie długo utrzymywała się przewaga 1-3 bramek dla miejscowych. W 50 minucie malborczycy jeszcze byli "w grze", bo przegrywali tylko 19:21, ale wtedy elblążanie "odjechali" z wynikiem, by w 58 min prowadzić 27:20. I to już było po meczu dla podopiecznych trenera Łukasza Jezierskiego.

Pomezania: R. Kądziela, Goszczycki - Cielątkowski 1, Sadowski, Walasek 6, Urbanowicz, Popowicz, Bujnowski 1, Hanis, Romanowski 2, Łangowski 5, Nogowski 1, Kościelny 1, Babicki, Pacześny 5.