18+

II liga siatkówki kobiet. Orzeł Malbork - KS Murowana Goślina 1:1 po dwóch meczach [ZDJĘCIA, cz.1]

Orzeł miał prowadzić 2:0 po malborskiej części barażu o utrzymanie w II lidze siatkówki, ale po sobotnim zwycięstwie 3:1 nad KS Murowana Goślina przyszła porażka w takim samym stosunku setów i jest remis 1:1. Rywalizacja tocząca się do trzech wygranych meczów przenosi się teraz do Murowanej Gośliny. Dwa kolejne spotkania odbędą się 5 i 12 maja.

Orzeł Malbork i KS Murowana Goślina zakończyły rundę zasadniczą II ligi siatkówki kobiet na dwóch ostatnich miejscach w tabeli. To sprawiło, że obie drużyny muszą teraz walczyć o zachowanie drugoligowego bytu. Najpierw między sobą, a potem z jedną z drużyn trzecioligowych aspirujących do gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

Baraż między zespołami drugoligowymi toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze mecze mieli okazję obejrzeć kibice siatkówki z Malborka. Po pierwszej potyczce mogli być zadowoleni, bo drużyna prowadzona przez trenera Szymona Żołędziewskiego wygrała 3:1 i prowadziła w barażu 1:0.

Przebieg meczu pierwszego (27 kwietnia)
Pierwszy set wygrały zawodniczki przyjezdne. Po przegranej partii 21:25 siatkarki z Malborka zaprezentowały znacznie lepszą dyspozycję zarówno w obronie, jak i ataku. Orzeł prezentował się lepiej na zagrywce, a rywalki popełniały sporo błędów. To wystarczyło, by wygrać dwa kolejne sety 25:19 i 25:16.

Wydawało się, że po łatwo wygranych partiach czwarty set też będzie spacerkiem dla zawodniczek Orła. Gospodynie prowadziły w nim nawet 21:16, ale wkrótce siatkarki z Murowanej Gośliny doprowadziły do remisu 21:21, a potem miały nawet piłkę setową. Ta została obroniona przez zawodniczki trenera Żołędziewskiego, a potem dwa kolejne punkty zdobyły siatkarki z Malborka i wygrały seta 26:24, a cały mecz 3:1.

Przebieg meczu drugiego (28 kwietnia)
Po drugim, niedzielnym meczu nastroje kibiców Orła są minorowe. Tylko w pierwszym secie, wygranym 25:15, siatkarki z Malborka grały skutecznie i konsekwentnie powiększały przewagę nad rywalkami. W kolejnych trzech setach zabrakło spokoju w grze. Zawodziła zagrywka, ataki były powstrzymywane przez rywalki, a obrona szwankowała.

Murowana Goślina w każdym z trzech kolejnych setów odskakiwała na kilka punktów i grała swoje, a chwilowe "zrywy" gospodyń na niewiele się zdawały. Ostatecznie KS Murowana Goślina kończyła sety wygrywając do 25:22, 25:19 i 25:20. Tym samym po dwóch meczach w Malborku jest remis 1:1.

Siatkarki Orła muszą się szybko podnieść po niedzielnej porażce, bo już w najbliższą niedzielę (5 maja) zagrają trzeci mecz w Murowanej Goślinie, a 12 maja potyczkę numer cztery. Scenariusze rywalizacji są obecnie trzy. Albo Orzeł wygra dwa najbliższe mecze, albo KS Murowana Goślina, i rywalizacja zakończy się wynikiem 3:1 dla którejś z drużyn. Trzeci scenariusz to remis w potyczkach w miejscowości pod Poznaniem i decydująca rozgrywka odbędzie się na boisku w Malborku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego meczu pomiędzy Orłem Malbork i KS Murowana Goślina.