IV liga. Grom Nowy Staw pokonał Gedanię Gdańsk 2:0 [ZDJĘCIA]

Piłkarze Gromu Nowy Staw pokonali 2:0 Gedanię Gdańsk w pierwszej kolejce IV ligi. To pierwsze, historyczne punkty nowostawskiego klubu na tym szczeblu rozgrywek piłkarskich.

Mecz Gromu Nowy Staw z Gedanią Gdańsk poprzedziła uroczystość wyróżnienia gospodarzy pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w tabeli klasy okręgowej w sezonie 2015/2016. Dzięki temu sukcesowi Grom awansował do IV ligi i będzie rywalizował na tym poziomie rozgrywkowym po raz pierwszy w historii.

Inauguracja sezonu była udana dla gospodarzy. Choć do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, a Gedania zaprezentowała się z korzystnej strony, to w drugiej części spotkania Grom był lepszy i udokumentował to dwoma golami. W 79 minucie meczu prowadzenie drużynie trenera Marka Kwiatkowskiego dał Tomasz Grabowski, a w 90 minucie wynik podwyższył Robert Wesołowski.

Grom grał w składzie: Jóźwiak - Kępka, Lepczak, Czerniewski, Potoczek, Wesołowski, Daukszys, Graczyk, Miecznik (65 Piotrowski), Grabowski (83 Błażek), Styś.

W drugiej kolejce IV ligi Grom Nowy Staw zmierzy się na wyjeździe z Bytovią II Bytów.