Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest petycja w sprawie przejścia dla pieszych w Malborku. Ciągle można się podpisać pod tym apelem do GDDKiA

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Po kolejnym potrąceniu pieszej, do którego doszło na tym przejściu w Malborku, przewodniczący Rady Miasta założył internetową petycję do GDDKiA.

Doświetlenie, wyniesienie przejścia dla pieszych. Jest petycja

Przejście dla pieszych na al. Wojska Polskiego w Malborku, czyli w ciągu drogi krajowej nr 22 – ma złą sławę. Policja szuka właśnie świadków kolejnego potrącenia, które miało miejsce 25 października wieczorem. Trochę czasu minęło, ale te zeznania są ważne dla postępowania. Srebrny mercedes potrącił 39-letnią mieszkankę Malborka, która znajdowała się na przejściu dla pieszych.

Ta sytuacja była impulsem dla Pawła Dziwosza, przewodniczącego Rady Miasta Malborka, by napisać internetową petycję do zarządcy trasy – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Apeluje o doświetlenie czy wyniesienie przejścia dla pieszych, co już poprawiłoby bezpieczeństwo.

W ostatnim czasie doszło tu do bardzo niebezpiecznych potrąceń pieszych, w tym dziecka. Przejście wymaga modernizacji. Na tym odcinku drogi odbywa się duży ruch tranzytowy. Nie można czekać, aby doszło do kolejnych tragedii. Życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze – argumentuje Paweł Dziwosz.

CZYTAJ TEŻ: GDDKiA odwołuje się od decyzji środowiskowej dla rozbudowy DK 22 w Malborku

Do wspomnianego potrącenia dziecka doszło pod koniec sierpnia. Pytaliśmy wówczas GDDKiA o szanse modernizacji przejścia na al. Wojska Polskiego, przede wszystkim budowę sygnalizacji świetlnej. Usłyszeliśmy, że cały czas trwają prace przygotowawcze do przebudowy drogi krajowej nr 22 w granicach Malborka. Projekt zakłada likwidację tych „pasów”. Nie wiadomo tylko, kiedy inwestycja się rozpocznie. Sprawa w wyniku sporu burmistrza z GDDKiA utknęła na etapie projektowania.

Wcześniej, w marcu 2023 r., Komenda Powiatowa Policji w Malborku wystąpiła z wnioskiem o stworzenie "przejścia aktywnego" (wyposażonego m.in. w system czujników ruchu, kamery, lampy ostrzegawcze, oświetlenie ledowe i elementy odblaskowe) oraz doświetlenie tego miejsca.

Petycję założoną przez Pawła Dziwosza można znaleźć na stronie www.petycjeonline.com. Do tej pory podpisało się niespełna 400 osób.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto