Karatecy z Malborka na mistrzostwach Europy. Wrócili ze srebrnym medalem

rk
Zuzanna Jaremko
Zuzanna Jaremko Fot. Jacek Skrobisz
Srebrny medal z 30 Mistrzostw Europy Kyokushin Karate IKO w bułgarskiej Warnie przywiozła Zuzanna Jaremko, zawodniczka Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

Impreza w Pałacu Sportu w Warnie zgromadziła rekordową liczbę 610 zawodników z 25 państw. Pierwszego dnia rywalizowali juniorzy i młodzicy, a dzień później na macie tatami startowali seniorzy.

W pierwszym dniu zawodów walczyło czworo reprezentantów Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. W kategorii kata wystartowali młodzicy Hubert Philipp i Miłosz Wolak.

- Po bardzo wyrównanych występach w licznym, bo 31-osobowym gronie zawodników Hubert zajął bardzo dobre, 5 miejsce, zdobywając za swój występ 21,5 pkt. Tyle samo, co zawodnik, który zajął 4 lokatę. O ostatecznej kolejności zadecydowały skreślone najniższe noty. Ze swojego występu może być również zadowolony Miłosz, który zajął 15 miejsce w tej kategorii wiekowej - informuje Wojciech Kunicki, prezes i trener MKKK.
W kumite nie zawiodła mistrzyni Europy z poprzedniego roku, Zuzanna Jaremko z Kwidzyna – wychowanka instruktora Macieja Kaczyńskiego. W eliminacjach zdecydowanie wygrała z zawodniczką z Węgier, w półfinale pokonała Ukrainkę, a w finale trafiła na Polkę - Patrycję Lewandowską i przegrała po wyrównanej walce przez wskazanie sędziów.

W kumite młodzików i juniorów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Rosji, a przyjechało ich do Warny aż... 140. Wśród młodzików Hubert Philipp i Miłosz Wolak w I rundzie odpadli właśnie w rywalizacji z Rosjanami. W kategorii juniorów Artur Bernacki w I rundzie wygrał zdecydowanie z Węgrem, ale w ćwierćfinale niestety przegrał z zawodnikiem z Białorusi.

Zawodnikom MKKK w narożniku sekundował sensei Wojciech Kunicki.
- A gorące podziękowania należą się senpai Mariuszowi Philipp, który kolejny raz szczęśliwie zawiózł naszą reprezentację busem na zawody - podkreśla Wojciech Kunicki.