Leier Olimpico Malbork pokonało Czarnych Pruszcz Gdański w ostatniej jesiennej kolejce III ligi

Piłkarki Olimpico Malbork pokonały na wyjeździe 2:0 Czarnych Pruszcz Gdański w 8 kolejce III Pomorskiej Ligi Kobiet. Poniżej relacja Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork.

Dziewczęta z Malborka były faworytkami tego meczu, gdyż przed spotkaniem zajmowały trzecie miejsce z dorobkiem 15 punktów, a gospodynie były 7 z 6 punktami. To tylko teoria, spotkanie na boisku weryfikuje wszystko. Z osiemnastu powołanych zawodniczek na mecz przystąpiło dwanaście. Nieobecności były usprawiedliwione.
Pierwsza połowa przebiegała całkowicie pod kontrolą zawodniczek z Malborka, lecz nie mogły tego udowodnić bramkami, gdyż cofnięta obrona przeciwniczek skutecznie rozbijała grę i bramkarka bardzo dobrze broniła. Wynik do przerwy brzmiał 0:0.
Po zmianie połowy gra się trochę zmieniła, więcej było gry z podań i wyjść na bramkarkę sam na sam. Po takiej akcji Karolina Pawlikowska przelobowała bramkarkę na 16 metrach, co dało nam prowadzenie. W 47 minucie dochodzi do zmiany. Mając jedną rezerwową Julia Jurkiewicz opuściła boisko, a weszła Łucja Daukszys.
Gra toczyła się spokojnie, pod kontrolą naszych zawodniczek. W 72 minucie dochodzi do kontuzji Olivii Wróbel. Drużyna Leier Olimpico Malbork musiała dograć mecz w 10-osobowym składzie. Gospodynie poczuły, iż to jest szansa na zmianę wyniku, lecz dobrze prowadzona obrona przez Lewandowską, Mąkowską oraz kapitan drużyny Gardyjasz przetrzymała opór, a Karolina Pawlikowska po podaniu od Emili Karwasz strzela drugą bramkę i ustala wynik meczu na 2:0 dla Leier Olimpico Malbork.
Dziękuję wszystkim dziewczętom za ten mecz, nie był widowiskowy, ale zawodniczki miały chęć wygrania oraz zostawienia serca na boisku. Dziękuję też sponsorowi, firmie Leier, za wytrwałość i że nas nie opuszcza. Teraz czeka nas lekki odpoczynek, treningi w halach gimnastycznych i przygotowywanie się do turnieju mikołajkowego, który się odbędzie w 6 grudnia. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy już w styczniu i potrwają one do połowy marca. W międzyczasie będą turnieje halowe. W rudzie jesiennej zajmujemy trzecie miejsce z dorobkiem 18 punktów ze stratą trzech punktów do drugiej lokaty.
Skład drużyny: Białowąs, Lewandowska, Wielewicka, Laskowska, Gardyjasz, Pawlikowska, Wróbel, Siemińska, Mąkowska, Karwasz, Daukszys, Jurkiewicz.