Malborczycy wysoko w IV Nocnym Biegu Komtura Dzierzgońskiego. Wśród najlepszych w klasyfikacji open i w kategoriach wiekowych

Julia Rogowska na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji open kobiet.
Julia Rogowska na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji open kobiet. archiwum prywatne
Julia Rogowska z Malborka wygrała IV Nocny Bieg Komtura Dzierzgońskiego, zajmując 1 miejsce w klasyfikacji open kobiet. Wśród mężczyzn na trzecim stopniu open stanął jej trener, Łukasz Godlewski.

Nocne bieganie w Dzierzgoniu. Malborczycy na wysokich miejscach

Nocny Bieg Komtura Dzierzgońskiego, którego czwarta edycja zorganizowana przez Dzierzgoń Team odbyła się w minioną sobotę (23 września) późnym wieczorem, nazywany jest również najbardziej spektakularny, biegiem w Dzierzgoniu. Nic dziwnego, że na linii startu stanęło blisko 300 osób, w tym zdecydowana większość, bo 250 biegaczy. Reszta to miłośnicy nordic walking.

W tym gronie licznych uczestników głównie z Pomorza, ale też z województwa warmińsko-mazurskiego czy nawet m.in. z Warszawy, nie mogło zabraknąć przedstawicieli Malborka. I wyraźnie zaznaczyli swoją obecność podczas rywalizacji na 5-kilometrowej malowniczej, pagórkowatej trasie prowadzącej uliczkami miasta, ze startem i metą w ruinach tamtejszego zamku.

Wśród biegaczek najlepsza okazała się Julia Rogowska, która zajęła 1 miejsce open. A to młoda zawodniczka, juniorka z Malborka trenująca pod okiem Łukasza Godlewskiego, reprezentująca DKS Powiśle Dzierzgoń. Julia narzuciła tak dobre tempo, że dała się wyprzedzić tylko 24 mężczyznom. Jednym z nich był jej trener. Łukasz Godlewski, tym razem reprezentując barwy Beztlenowych Malbork, ukończył rywalizację na 3 miejscu open wśród mężczyzn.

Pierwsze trójki w kategorii open nie były klasyfikowane już w kategoriach wiekowych. A w tych zestawieniach też nie zabrakło przedstawicieli Malborka. Wśród mężczyzn Paweł Dziwosz reprezentujący Beztlenowych Malbork (5 miejsce open) zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 30-30 lat; na drugich miejscach zostali sklasyfikowani Marcin Tur z Grupy Malbork w M 40-49 (7 miejsce open) i Dawid Bieńkowski z Dzierzgoń Team/First Malbork Team w M 18-29 (22 miejsce open); trzecie miejsca zajęli Przemysław Dębicki w M 30-39 (10 open) i Adrian Rychlewski w M 18-29 (24 open).
Wśród pań 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, 18-29 lat, zajęła Daria Grzywińska (79 open).