Malbork. Pobiegli i pomaszerowali z okazji Dnia Kobiet [ZDJĘCIA]

rk
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się trzecia edycja imprezy sportowej organizowanej przez 22 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku z okazji Dnia Kobiet. W biegu i towarzyszącym mu marszu nordic walking wzięło udział ponad 400 osób.

Pomysł obchodów Dnia Kobiet w ten sposób jest „strzałem w dziesiątkę”, bo zawody cieszą się dużym zainteresowaniem biegaczy. Tym razem Malbork padł nawet ofiarą własnego sukcesu. Nie spodziewano się tak dużej liczby zawodników. Początkowa pula pakietów na bieg i marsz nordic walking wynosiła 300 osób, ale tę liczbę trzeba było zmienić. Zgłosiło się 450 osób, mimo że limit został zwiększony do 400 osób.
Impreza w Malborku jest młodym przedsięwzięciem, ale już ma swoją tradycję. Na starcie to panie ustawiają się w pierwszym szeregu, na mecie każdy otrzymuje medal pamiątkowy, nawiązujący kształtem do róży. Przepiękne medale na mecie wręczał burmistrz Marek Charzewski.
Ale od początku. Wspólną rozgrzewkę do biegu oraz marszu nordic walking zorganizowała wspaniała osoba, promotorka zdrowego trybu życia, pasjonatka biegania, instruktorka fitnessu oraz organizatorka zajęć prowadzonych w Malborku pod szyldem „Rusz się z Beti”, Beata Lipecka-Płocharska. Tuż przed rozpoczęciem zawodów organizatorzy z wszystkimi panami zaśpiewali paniom - a było ich ponad dwieście - tradycyjne "100 lat!", a potem wszyscy wyruszyli na trasę o długości 5,3 kilometra prowadzącą w okolicach zamku i w Parku Miejskim.
Na mecie pierwszy zameldował się wspaniały biegacz, który zdeklasował swoich rywali, Daniel Taras z KS Active Malbork, jednocześnie żołnierz 22 BLT. Do zwycięstwa potrzebował 17 minut i 53 sekund. O ponad pół minuty wyprzedził drugiego zawodnika. Trzecie miejsce podium też należało do malborczyka, bo zajął je Wojciech Oliński z KS Active (18.26 minuty).
W klasyfikacji generalnej pań zwyciężyła Aleksandra Jakimczuk z Braniewa (22.24 minuty). Trzeci wynik uzyskała przedstawicielka Active Malbork - Agnieszka Stolarów.
Klasyfikację prowadzono oczywiście w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć, ale nowością była punktacja dla par małżeńskich. Na trasę wyruszyło 31 duetów, ale ostatecznie sklasyfikowanych zostało 27. Ostateczną kolejność ustalono, sumując czasy każdego z małżonków. W tej kategorii zwyciężyli Agnieszka i Waldemar Dudkowie z Braniewa (45.04 minuty). 3 miejsce wywalczyli malborczycy - Agnieszka i Robert Stolarów (45.42 min).
Warto wyjaśnić, że Active Malbork, o którym piszemy powyżej, to nowo utworzony klub sportowy. W zarządzie znaleźli się: Jarosław Folta (prezes), Marcin Kraujutowicz (wiceprezes), Daniel Taras (wiceprezes), Bogusława Osińska (skarbnik), Zenon Kaszubowski (członek). W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą: Anita Dominiak (przewodnicząca), Monika Kosianowska (sekretarz) i Alicja Walendziak.