18+

Malbork: Polski Cukier Pomezania wygrała z Sokołem Kościerzyna

Malborscy szczypiorniści zasłużenie wywalczyli dwa punkty w 5 kolejce grupy A I ligi. W sobotę (13 października) wieczorem pokonali Sokoła Kościerzyna 26:16.

Początek sobotniego meczu był zły dla malborczyków. Żeby nie powiedzieć - że po prostu kiepski. Na szczęście piłkarze Igora Stankiewicza "nie rzucili ręcznika", potrafili uporządkować grę i przejść do ofensywy. Dzięki temu odrobili kilkubramkową stratę i do szatni zeszli z 1-bramkową zaliczką (12:11).

Po przerwie gospodarze dali koncert gry. Rzucili 5 bramek z rzędu, nie tracąc żadnej (16:11). Sokół - przy dalszej konsekwentnej postawie malborczyków - nie był w stanie się podnieść. W 50 minucie po rzucie Bartosza Walaska było już 22:15.

Ostatnia bramka meczu padła w... 56 minucie. Łukasz Cieślak ustalił wynik na 26:16.
Radość malborczyków była wielka po syrenie końcowej. Drużyna zagrała w znacznym osłabieniu w porównaniu do poprzednich meczów, a mimo to tak wyraźnie pokonała Sokoła.

Przeczytaj także: Mistrzostwa Malborka w piłce ręcznej podstawówek i gimnazjów

W tym spotkaniu zabrakło kontuzjowanych: Marka Boneczko, Damiana Moszczyńskiego i Grzegorza Perwenisa. Dopiero od początku drugiej połowy na parkiecie pojawił się Łukasz Cielątkowski. Ale w tym meczu malborczycy mieli w składzie Michała Derdzikowskiego i Radosława Kądzielę. Ich nazwiska chyba najczęściej wypowiadał spiker zawodów, Tomasz Grabowski.

II połowa
Od środka zaczyna Pomezania. Pierwsze dwie akcje gospodarzy zakończone niecelnymi rzutami.
13:11 - Łukasz Jaszczyński (chwilę wcześniej pierwszą udaną obroną popisał się Radosław Kądziela, który w bramce pojawił się po przerwie)
14:11 - Jaszczyński
15:11 - Derdzikowski
16:11 - Cieślak