Malborski Klub Kyokushin Karate z medalami na prestiżowym turnieju w Ostródzie

Facebook/Malborski Klub Kyokushin Karate
Silna, 44-osobowa grupa Malborskiego Klubu Kyokushin Karate dobrze zaprezentowała się podczas prestiżowego, mocno obsadzonego turnieju IKO Polish Open & Young Lions Cup w Ostródzie. Zawodnicy MKKK zdobyli 2 złote, 2 srebrne i aż 11 brązowych medali.

Polish Open Ostróda w międzynarodowej obsadzie

Prawie 700 zawodników z Polski, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, a nawet jeden z Japonii – wzięło udział w turnieju Polish Open Ostróda. W minioną sobotę (15 kwietnia) rywalizowali przez cały dzień na sześciu matach.

W tym gronie znalazła się liczna reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Pierwszy raz w tak poważnym turnieju wystartowali w kategorii kata i kumite najmłodsi zawodnicy i sprawili największą niespodziankę.

Największym odkryciem turnieju w naszej drużynie został Franciszek Mogiłka, który zdecydowanie wygrał konkurencje kata chłopców w wieku 6-7 lat. Zdobył 22,3 pkt, a następny zawodnik uzyskał wynik 20,7. Różnica więc ogromna, bo na takich turniejach o miejscach często decyduje 0,1 pkt – relacjonuje Wojciech Kunicki, prezes i trener MKKK.

W tej kategorii wiekowej w finałowej szóstce znalazł się jeszcze jeden reprezentant MKKK - Adam Hennig (4 miejsce). Wśród juniorek Zofia Bukowska była piąta, a Kinga Zawada – szósta. W kata seniorów poziom był bardzo wysoki i wyrównany, bo w gronie uczestników znaleźli się medaliści mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Miłosz Wolak zajął 3 miejsce, a Marcin Kondra był piąty.

Medale karateków z Malborka w kumite

Więcej powodów do satysfakcji reprezentanci malborskiego klubu mieli po startach w kumite, czyli walkach. Medale zdobyli:

• złoty: Konrad Ostanówka w kategorii 10-11 lat w wadze +52 kg;
  • srebrne: Natan Komasara 8-9 lat –25 kg oraz debiutujący Mateusz Rudzki (sekcja Sztum) w kategorii 14-15 lat –75 kg;
  • brązowe: Franciszek Mogiłka 6-7 lat,Wojciech Lipecki 8-9 lat –40 kg, Bartosz Langowski 8-9 lat +25 kg (10-9 kyu), Maksymilian Kamiński-Gliński 8-9 lat +40 kg, Hanna Urbańska (sekcja Sztum) 12-13 lat +50 kg, Ksawery Ściślak (sekcja Sztum) 14-15 lat +75 kg, juniorki Zofia Bukowska i Kinga Zawada w kategorii +60 kg, Katarzyna Glock (sekcja Elbląg) w first step women oraz Szymon Mazurkiewicz (sekcja Sztum) seniorzy –80 kg.

MKKK zajął bardzo dobre, 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej w zestawieniu ponad 50 klubów z Polski i zagranicy. Zawody sędziowali sensei Wojciech Kunicki, Lesław Wądołowski, Sylwia Mackiewicz i Marcin Kondra. Kierownikiem drużyny czuwającym nad startem reprezentacji był sensei Jacek Troch.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich sensei przygotowujących młodzież do zawodów oraz dla bardzo licznego grona rodziców, którzy zjechali się do Ostródy i tak skutecznie dopingowali naszych zawodników – podkreśla Wojciech Kunicki.

Zawodnicy MKKK wezmą udział w mistrzostwach Europy

Turniej był tak mocno obsadzony, ponieważ dla wielu zawodników było to ostatnie przetarcie przed mistrzostwami Europy kyokushin IKO, możliwość sprawdzenia aktualnej formy i zdobycia kwalifikacji. ME odbędą się w dniach 20-21 maja we Wrocławiu.

Nie zabraknie tam również reprezentantów malborskiego klubu. Dzięki wynikom uzyskanym przede wszystkim podczas turniejów Polish Open, Mazovia Cup i Kujawy Cup, nominacje zdobyli: Miłosz Wolak, Marcin Kondra, Zofia Bukowska, Kinga Zawada, Hanna Urbańska i Ksawery Ściślak.