Marvin's Oliwa Hockey Team wygrali Regionalną Ligę Hokeja w Malborku

W niedzielę (21 lutego) odbyła się 12 kolejka Regionalnej Ligi Hokeja w Malborku. Poniżej relacja Sławomira Nawrockiego, organizatora zawodów.

Aż 10 wychowanków UKS Bombek SP3 rywalizuje w rozgrywkach Regionalnej Ligi Hokejowe w Malborku, której organizatorem jest UKS oraz OSiR Malbork. W minioną niedzielę rozegrano 12 kolejkę RLH. W lidze rywalizuje siedem drużyn z Pomorza.
W pierwszym meczu na przeciw siebie stanęły drużyny lidera i wicelidera rozgrywek - Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk i Białe Niedźwiedzie Gdynia. Obydwie drużyny przystąpiły do meczu w optymalnych składach, jednak ławka Białych Niedźwiedzi była nieco za krótka... Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak nerwowość w grze oraz ambicja i chęć zwycięstwa zawodników obydwu drużyn doprowadzała do ostrych starć, których
konsekwencją były kary. Łącznie nałożono ponad 30 min kar!
Pojedynek dwóch najlepszych strzelców RLH nie ograniczał się tylko do strzelonych bramek, obydwaj często rywalizowali w grze jeden na jednego, w której jeden z nich dopuścił się nieczystego zagrania za co otrzymał karę "tylko" 5 minut. Lider strzelców Kacper Niedźwiedzki strzelił jedną, a rywal Jakub Kanka z Marvin's dwie bramki w tym meczu. Kacprer ma na koncie 34, a Jakub 21 bramek.
Druga połowa była bardzo wyrównana do około 15 minuty, jednak zbyt krótka ławka była jednym z powodów porażki Białych Niedźwiedzi, którzy w końcówce meczu nieco "odpuścili" dając sobie strzelić kilka kolejnych bramek nie mając siły na odpoczynek. Mecz zakończył się wynikiem 8:4 dla Marvin's Oliwa Hockey Team. Tym samym, bez względu na wyniki następnych meczów, Marvin's na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, podobnie jak rok wcześniej Bombersi, zapewnili sobie tytuł mistrza Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku.
Marvin's mogą sobie do koszulek doszyć pierwszą gwiazdkę, wcześniejsze cztery edycje rozgrywek należały do gospodarza - Bombersów Malbork.
Bramki dla Marvin's strzelili w tym meczu: Artur Podracki - 2, Maciej Kondlewski - 2, Jakub Kanka - 2, Adam Lis i Piotr Kruszyński. Dla Niedźwiedzi: Leonid Eremchuk - 3 i Kacper Niedźwiedzki.
W kolejnym meczu zespół gospodarzy Bombers Malbork rywalizował z drużyną zajmująca ostatnie miejsce w tabeli - Grizzlies Gdynia. Pomimo ambitnej gry bez respektu do rywala gdynianie ponieśli wysoką porażkę 1:11. Bramki strzelili w tym meczu dla Bombers: Daniel Szajstek - 3, Radek Czerniewski - 2, Paweł Badziong - 3, Maciej Cyganowski - 3 i Emil Masłowski (wychowankowie Bombka strzelili 9 spośród 11 bramek). Bramka dla Gdyni: Marek Piszczatowski.
Trzeci mecz to rywalizacja pomiędzy Gromem Morąg a Media Team Gdańsk. "Mediacy" w tym meczu zagrali trzema zmianami, wydawało się że będzie to łatwa przeprawa z zawodnikami z Morąga, którzy przystąpili tylko z 3 zawodnikami do zmiany. Jednak to Morąg strzelił dwie pierwsze bramki, a gdańszczanie musieli gonić rywala. Po bardzo wyrównanym meczu zwycięstwo dla swojej drużyny zapewnił Dariusz Kwiatkowski, który strzelił 3 bramki w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5 dla Media Team. Oprócz Darka dla Gdańska strzelili: etatowy strzelec "Mediaków" Artur Pokorski (10 bramek) i Szymon Tywczyński - 2. Dla pokonanych trafiali: Daniel Rutkowski - 3 i Michał Nawrocki - 2 (wychowanek UKS Bombek SP3). Bramki Gromu strzegł zawodnik UKS Bombek na wypożyczeniu do Morąga Dariusz Piątek.
W zaległym meczu 11 kolejki RLH pomiędzy Bombers Malbork a Grom Morąg mecz zakończył się wynikiem 9:4. Zawodnicy Morąga jako pierwsi strzelili dwie bramki wychodząc na prowadzenie, autorem bramek był wychowanek UKS Bombek SP3 Michał Nawrocki, jednak "Krzyżacy" zdołali zremisować jeszcze przed przerwą, a strzelali Paweł Badziong i Radek Czerniewski. W drugiej tercji przewaga w grze ofensywnej gospodarzy dała kolejne bramki, Grom ograniczył się do kontrataków i mecz zakończył się zwycięstwem Bombers Malbork. Bramki dla Bombers strzelili: Marek Rokita - 2, Paweł Badziong - 2, Radek Czerniewski - 2, Marek Burda, Daniel Szajstek i Maciej Cyganowski po jednej, dla Gromu: Michał Nawrocki - 3 i Mariusz Rutkowski.
28 lutego odbędzie się 13 kolejka RLH:
godz. 8 - Orły Czersk - Bombers Malbork
godz. 9.30 - Grom Morąg - Marvin's Oliwa Gdańsk
godz. 11 - Grizzlies Gdynia - Media Team Gdańsk
Tabela po 12 kolejce RLH:
1. Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk - 30 punktów, 81 bramek strzelonych - 17 bramek straconych
***
Zawodnicy UKS Bombek SP3 w okresie ferii zimowych przygotowują się do rozgrywek ligi żaka młodszego, starszego oraz młodzika na obozie dochodzeniowym w Malborku. Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 7-16 włącznie, obejmują treningi na lodzie, zajęcia na "sucho", atletyka terenowa, trening specjalistyczny oraz basen wraz z wyżywieniem dzięki pomocy Baru Bis. Jesteśmy pewni, że ci zawodnicy którzy uczestniczą w zajęciach wolnych od lekcji w okresie ferii podwyższą swoje umiejętności techniki jazdy na łyżwach i gry w hokeja na lodzie.
Kolejny obóz odbywa się z Poznaniu, gdzie swoją formę szlifują nasi zawodnicy. A już niedługo, bo 9-10 marca w Malborku swoje umiejętności będą mogli zaprezentować nasi zawodnicy, gdzie zostanie rozegrany VII Turniej Hokeja na Lodzie z udziałem drużyn z Poznania, Łodzi i Gdyni.
20-21 lutego nasi zawodnicy uczestniczyli w rozgrywkach Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w kategorii żaka młodszego. Przypomnijmy, iż nasi zawodnicy w porozumieniu z PTH Koziołki Poznań reprezentują PTH w sezonie 2015/16. Powodem jest brak wymiarowego lodowiska w Malborku (pełen wymiar to: 60 na 30 m, malborskie lodowisko mierzy 40 na 20 m...).
Nasi zawodnicy w ten weekend rywalizowali z MKS Sokoły Toruń, wcześniej ten zespół zdobył tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej, a drużyna seniorska gra w ekstraklasie. Niestety, obydwa mecze zakończyły się wysoką porażką. W meczu zagrali na bramce: Nadia Ratajczyk, obrońca Marcin Cybulski i napastnicy: Bartosz Seńko i Adrian Czarniak.