Medale i rekordy życiowe chłopców z MAL WOPR na Elbląskiej Wiośnie Pływackiej

Młodzi pływacy MAL WOPR z dobrej strony pokazali się na zawodach w Elblągu. Podczas XV Elbląskiej Wiosny Pływackiej startowało ich trzech, a z medalami wrócił Kacper Patoka.

Złote medale Kacpra na pływalni w Elblągu

Tuż przed świętami wielkanocnymi odbyła się XV Elbląska Wiosna Pływacka. W czwartek (6 kwietnia) na pływalni Dolinka rywalizowali Kacper Patoka, Jan Pindel oraz Daniel Hotra z MAL WOPR. Miała też jechać utalentowana, najmłodsza zawodniczka malborskiego klubu - Michalina Kumkowska.

Niestety, choroba wyeliminowała ją z walki o pewne medale – informuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Pewne było też, że Kacper Patoka będzie walczył o podium i te przewidywania zamieniły się w fakty. Startował trzykrotnie i zdobył trzy złote medale, okraszając je nowym rekordem życiowym na 100 m stylem dowolnym (1.00,35 minuty). Zajął też bezapelacyjne pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej trzynastolatków.

W kategorii 13-latków startowało 35 pływaków, a jednym z nich był również Janek Pindel, który w trzech startach ustanowił dwa nowe rekordy życiowe, a na 100 m stylem zmiennym zajął 7 lokatę. W klasyfikacji generalnej był piętnasty.

Dziesięcioletni Daniel Hotra podczas zawodów w Elblągu „otarł się” o podium na 50 m stylem dowolnym. Był czwarty - na pocieszenie zostaje rekord życiowy 38,25 s. Na 50 m stylem klasycznym zajął 5 miejsce, natomiast w stylu grzbietowym niestety został zdyskwalifikowany za ruchy kraulowe przy nawrocie.

- Mimo to, po zsumowaniu punktów z dwóch konkurencji, Daniel zajął ostatecznie 5 miejsce w zestawieniu 32 dziesięciolatków – dodaje Iwona Ciecholewska. - W elbląskich zawodach na słupkach startowych stanęło 368 pływaków z 15 klubów, a nasi wyraźnie zaakcentowali swoją obecność.