Nordic Walking. Malborczycy z sukcesami maszerowali w Sztumie

Piętnaścioro zawodników 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego i Grupy Nordic Walking "Pochodzę z Malborka" wzięło udział w III Mistrzostwach Miasta i Gminy Sztum i IV Mistrzostwach Powiatu Sztumskiego w ramach Pucharu Pomorza w Nordic Walking. Informację z przebiegu imprezy nadesłał Ryszard Walendziak z 22 BLT/Grupa Nordic Walking "Pochodzę z Malborka".

Rekordowa obsada miłośników ruchu pojawiała się 13 września 2014 roku na III Mistrzostwach Miasta i Gminy Sztum i IV Mistrzostwach Powiatu Sztumskiego w ramach Pucharu Pomorza w Nordic Walking na plaży miejskiej w Sztumie. Przy pięknej pogodzie rywalizację na trasie wytyczonej wokół Jeziora Zajezierskiego ukończyło 221 osób z Litwy, Australii i Polski, w tym liczna grupa mieszkańców naszego miasta. Malbork reprezentowało tym razem 15 zawodników z 22 BLT /Grupa NR „ Pochodzę z Malborka". Maszerzy zaprezentowali się w jednakowych niebieskich koszulkach promujących sponsora Jarosława Foltę, producenta rowerów Folta, któremu bardzo dziękujemy.
W sobotę oglądaliśmy piękną rywalizację czołowych polskich zawodników w tej nowej formie aktywności ruchowej, jaką jest Nordic Walking. Wszyscy uczestnicy otrzymali numer startowy, medal okolicznościowy, „sztumski poczęstunek”: kiełbaskę z rożna, chleb ze smalcem i ogórkiem, drożdżówkę i napój.
Trasa przebiegała wokół Jeziora Zajezierskiego i miała długość 5km o zróżnicowanym profilu i różnorodnej nawierzchni: start na piasku (50 m), bulwar o nawierzchni z polbruku (300 m), dalej ścieżka spacerowa o twardej nawierzchni ziemnej (600 m), 400 m kostka, droga polna wyłożona płytami jumbo z dwoma niewielkimi wzniesieniami (1,5 km), ścieżka polna (300m), bulwar z polbruku (1,5 km) i meta na plaży (50 m). Dystans do pokonania był do wyboru przez zawodników: 5 km - jedno okrążenie wokół jeziora i 10 km - 2 okrążenia.
Wszystkich uczestników witali burmistrz miasta i gminy, starosta, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Sztum wręczając osobiście na mecie medale dla wszystkich uczestników, co było bardzo miłe i wszystkim zawodnikom naszej grupy podobało się, że włodarze czynnie uczestniczą i wspierają swoich i innych sportowców. My w tym dniu też mieliśmy liczne wsparcie, ponieważ przyjechali na zawody nasi najbliżsi i gromko nam kibicowali. Ola, Milenka i Jasiu wykonali nam na szczęście kolorowe bransoletki i licznie stawaliśmy na podium.
Wyniki rywalizacji na 5 km:
W kategorii M 18-29 1 miejsce zajął Marek Marcinkowski (czas 0:30:17) - miejsce open - 3; 2 miejsce - Daniel Taras (0:30:51) - miejsce open - 5; 3 miejsce - Piotr Sobolewski (0:31:41) - miejsce open - 10. Cała wspaniała trójka stanęła na podium. W tej samej kategorii 5 miejsce zajął Dawid Jurczyk (0:34:07) - miejsce open - 32, zaś 8 - Kamil Dobrowolski (0:40:58) - miejsce open - 125.
W kategorii K 30-39 Alicja Walendziak zajęła 2 miejsce (0:33:43) - miejsce open - 28. W kategorii M 0-13 Jan Walendziak zajął 5 miejsce (0:37:15) - miejsce open - 63. Nasze dzielne debiutantki: Agnieszka Kloch w kategorii K 30-39 zajęła 7 miejsce (0:40:01) - miejsce open - 111; zaś w kategorii K 40-44 Małgorzata Wojciechowska 7 miejsce (0:41:58) - miejsce open - 137.
Wyniki rywalizacji na 10 km:
W kategorii M 40-49 Ryszard Walendziak zajął 1 miejsce (1:03:12) - miejsce open - 2. W kategorii M 18-29 Dawid Babiński zajął 1 miejsce (1:11:45) - miejsce open - 17. W kategorii K 40-49 zdeklasowała swoje rywalki, zajmując 1 miejsce, Monika Kosianowska (1:15:20) - miejsce open - 23; 2 miejsce zajęła Bożena Kopczyk (1:15:35) - miejsce open - 24; 4 miejsce Renata Rybakowska (1:20:37) - miejsce open - 31 i 5 miejsce Anita Szymula (1:20:37) - miejsce open - 32.
Za tydzień finał Pucharu Pomorza w Nordic Walking w Elblągu. Serdecznie zapraszamy do rywalizacji i świetnej zabawy wszystkich malborskich maszerów oraz kibiców.

Informacja nadesłana przez Ryszarda Walendziaka z 22 BLT/Grupa Nordic Walking "Pochodzę z Malborka".

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe