Olimpico Malbork - Chojniczanka Chojnice 0:7 (0:1)

KKPN Olimpico Malbork przegrał 0:7 z Chojniczanką Chojnice, liderem tabeli Ligi Junorów C2, w 10 kolejce młodzieżowych rozgrywek piłkarskich.

Nasze zawodniczki wiedziały, z jakim przeciwnikiem się zmierzą. Czekał je ciężki mecz z rosłymi zawodnikami i dobrze grającymi w piłkę. Początek meczu to zdecydowana przewaga posiadania piłki przez gości. Obrona spisywała się poprawnie przy atakach przeciwników. Pierwszoplanową postacią była bramkarka, która dobrze interweniowała. W 20 minucie gry po jednym z dośrodkowań piłka pada na środek pola karnego, piłka nieskutecznie zostaje wybita, a w drugiej próbie przeciwnik ubiega naszą zawodniczkę i kieruje piłkę w stronę bramki, zdobywając prowadzenie 1:0. Jak zwykle w naszych szeregach znowu zabrakło czołowych zawodniczek: Doroty Proch, Karoliny Urbanowicz i po kontuzji Aleksandry Kopeckiej, która zaczęła to spotkanie od ławki rezerwowej.
W pierwszej połowie również zawodniczki Olimpico atakowały. Nie były to liczne sytuacje, za to okazałe. Jak na przykład Anny Kopeckiej ze środka boiska, która drybluje trzech zawodników i zostawia ich za swoimi plecami, ale wykończenie akcji było nieskuteczne - strzał w bramkarza. Inny przykład to walka w ataku Olivii Wróbel, która mierzyła o 10-15 cm mniej od przeciwników i skutecznie odbierała piłkę dogrywając do innych zawodniczek. Takich małych gwiazd było wiele więcej, ale to co robiła w meczu bramkarka Karolina Rudnicka, zasługuje na wielkie uznanie nie tylko od naszych zawodniczek, a także również od przeciwników.
Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości. Gra w drugiej połowie miała się trochę zmienić, no i się zmieniła. Weszła Aleksandra Kopecka wzmacniając atak. Kontuzja nie pozwoliła jej na pełny wymiar gry. Serce chce pomóc, ale noga nie jest jeszcze w pełni sprawna. Niestety, ostatnie piętnaście minut zdecydowało o wyniku meczu. Zawodniczki straciły sześć bramek po błędach w grze, braku krycia i skuteczności w odbiorze piłki. Spotkanie kończy się wygraną Chojniczanki Chojnice 7:0.
Skład Olimpico: Karolina Rudnicka, Patrycja Rozlatowska, Anna Kopecka, Paulina Lewandowska, Alicja Markowicz, Klaudia Milewska, Klaudia Białowąs, Kornelia Cisewska, Karolina Głowińska, Julita Głąb, Agnieszka Gdaniec, Olivia Wróbel, Nikola Białowąs, Aleksandra Kopecka.
Mecz był ciekawy dla oka, kibice zobaczyli dużo bramek, ale również ciekawych zagrań w ataku i świetne interwencję bramkarskie. Teraz zawodniczki KKPN Olimpico czekają dwa mecze wyjazdowe. Jeden w wtorek (6 listopada) w Gdyni w ramach eliminacji klubowych mistrzostw Polski U-16 i w niedziele (11 listopada) w Czerninie, gdzie odbędzie się ostatni mecz ligowy.