Olimpico Malbork w kolejnej rundzie eliminacji mistrzostw Polski

Piłkarki Olimpico Malbork przebrnęły przez pierwszą rundę eliminacji klubowych mistrzostw Polski do lat 16. Relację z turnieju w Gdyni nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico Malbork.

Kobiecy Klub Piłki Nożnej Olimpico Malbork już po raz trzeci z rzędu występuje w klubowych mistrzostwach Polski. Pierwszy etap to eliminacje wojewódzkie. w sezonie 2013/2014 na Pomorzu zgłosiły się trzy drużyny - Sztorm Gdańsk, GOSRiT Luzino oraz KKPN Olimpico. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w Gdyni na stadionie rugby.
Po losowaniu do pierwszego meczu przystąpiły drużyny Sztorm Gdańsk - KKPN Olimpico Malbork. Mecz składał się z dwóch 25-minutowych połów. Zespół z Gdańska jest silny i w konfrontacji z nimi trzeba dać z siebie wszystko. Niedawno spotkaliśmy się w III lidze i przegraliśmy 0:6. Tym razem nasza gra była lepsza od poprzedniej, tylko zabrakło koncentracji przy strzałach na naszą bramkę, brak blokowania, a bramkarki w tych rozgrywkach są niskie, a to wykorzystał przeciwnik strzelając 8 bramek w całym meczu (0:2 w pierwszej połowie).
Po regulaminowych 15 minutach przerwy nasz zespół rozgrywał następny mecz, tym razem z GOSRiT Luzino i tu była realna szansa na wygranie tego spotkania, gdyż jesteśmy na takim samym poziomie co przeciwnik, gramy swoimi zawodniczkami, czyli wychowankami klubu. Pierwsza połowa tego spotkania była korzystniejsza dla Olimpico. Bramkę na 1:0 zdobyła Paulina Lewandowska, a w drugiej połowie na 2:0 strzeliła Julita Głąb.
Po jednej z kontr straciliśmy bramkę, ale mecz kończy się wygraną 2:1.
W trzecim spotkaniu spotkały się drużyny Sztorm Gdańsk i GOSRiT Luzino. W wynik tego spotkania to 7:0 dla Sztormu. Kolejność miejsc w eliminacjach: 1. Sztorm Gdańsk, 2. KKPN Olimpico Malbork, 3. GOSRiT Luzino. Awans do dalszego etapu wywalczyły dwie pierwsze drużyny. Mecze następne zostaną rozegrane na wiosnę w województwie zachodniopomorskim przeciwko dwóm drużynom z tego województwa.
Dziękuję zawodniczkom za podjętą rywalizację oraz rodzicom za ich wytrwałość i wyrozumiałość w trakcie realizacji pasji swych pociech.
Skład Olimpico: Białowąs Nikola, Mańkowska Paulina, Głowińska Karolina, Gdaniec Agnieszka, Gardyjasz Martyna, Milewska Klaudia, Pazio Ewelina, Wróbel Olivia, Sokalska Wiktoria, Pawlikowska Karolina, Lewandowska Paulina, Głąb Julita, Niezgoda Weronika, Cisewska Kornelia, Laskowska Aleksandra, Śliwińska Marcelina.

Informacja nadesłana przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork.