Ósmy bieg i marsz na zamku w Malborku. Tak rywalizowali zawodnicy nordic walking

Anna Szade
Anna Szade
Podczas Biegu oraz Marszu Nordic Walking Wałami von Plauena, który w niedzielę (30 czerwca) odbył się w Malborku, najpierw na 5-kilometrową trasę wyruszyli zawodnicy nordic walking. W tej konkurencji uczestniczyło niespełna 90 osób.

VIII Bieg oraz Marsz Nordic Walking Wałami von Plauena w Malborku

Bieg oraz Marsz Nordic Walking Wałami von Plauena został już po raz ósmy zorganizowany na terenach zamkowych przez firmę Organizacja Imprez Sportowych Valdano i Muzeum Zamkowe w Malborku we współpracy ze sponsorami i partnerami.

W upalną niedzielę najpierw rywalizowali zawodnicy nordic walking, którzy mieli do pokonania trzy pętle o łącznej długości 5 km. W klasyfikacji open mężczyzn najlepszy okazał się Maciej Kłos z Gdańska (31.37 minuty). Drugie miejsce zajął Rafał Grobelniak z Żukowa (34.06 minuty), a trzecie – Kriss Przyborkiewicz z Torunia (34.16 minuty).
Wśród pań w klasyfikacji open zwyciężyła Joanna Stachowicz z Dziemian (35.56), przed Hanną Grobelniak z Żukowa (38.04) i Magdaleną Behal z Działdowa (38.49).

W sumie w całej imprezie wzięło udział blisko 250 osób. Zaraz po nordic walking odbyła się rywalizacja biegaczy. Zdjęcia z biegu możesz obejrzeć w galerii poniżej.

Bartosz Kacperski najlepszy w rywalizacji biegowej podczas V...

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!