Paulina Cierpiałowska na mistrzostwach świata juniorów w Izraelu. Już wystąpiła w jednym finale

Polska sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Kacper Płoszka, Szymon Misiak, Gabriela Król i Paulina Cierpiałowska. Polski Związek Pływacki
Paulina Cierpiałowska z Malborka przebywa z reprezentacją Polski juniorów na mistrzostwach świata w pływaniu w Izraelu. Ma już za sobą trzy starty. Indywidualnie była „o paznokieć” od awansu do finału na 50 m stylem motylkowym. W wyścigu finałowym wystartowała natomiast w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym.

Na 50 metrów motylkiem Paulina blisko swojego rekordu Polski 18-latek

Mistrzostwa świata juniorów w pływaniu rozpoczęły się w poniedziałek (4 września) w Netanji w Izraelu. Paulina Cierpiałowska z Malborka, na co dzień zawodniczka Barrakudy Gdańsk, do rywalizacji przystąpiła w środę (6 września), zaczynając od eliminacji na 50 m stylem motylkowym. Wśród 69 pływaczek biorących udział w siedmiu seriach zajęła świetnie rokującą na dalsze zmagania 4 pozycję z wynikiem 26.83 s - gorszym od własnego rekordu Polski 18-latek o zaledwie 0,05 sekundy.

Po południu odbyły się dwie serie półfinałowe. Paulinie nie udało się powtórzyć rezultatu z eliminacji. W swoim wyścigu zajęła 5 miejsce z czasem 26,95 s i została sklasyfikowana na 9 miejscu w półfinałach. Do finału wchodzi 8 zawodniczek. Dziewczyna z Malborka przegrała dosłownie o paznokieć z Amerykanką Bailey Hartman, która była ósma z czasem 26,90 s.

Polska sztafeta mieszana z Pauliną w składzie siódma na świecie

Nieco godzinę później Paulina jednak wystąpiła w finale w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym.

W eliminacjach awans z czasem 3.35,32 wywalczyli rano Kacper Płoszka, Adam Zdybel, Gabriela Król i Julia Kulik. Po południu w naszej drużynie doszło do dwóch zmian. Zdybel został zastąpiony przez Szymona Misiaka, a w miejsce Kulik wskoczyła Paulina Cierpiałowska. Biało-czerwoni w wyścigu medalowym poprawili rezultat z eliminacji, uzyskując łącznie 3.34,86. Dało im to 7 lokatę, przed pływakami z Hiszpanii. Wygrali Australijczycy, którzy poprawili rekord świata juniorów. Za nimi do mety dopłynęli Amerykanie i Kanadyjczycy – relacjonuje Polski Związek Pływacki.

Mistrzostwa świata juniorów potrwają do 9 września. Paulinę Cierpiałowską kolejny indywidualny start czeka w piątek (8 września) kilkanaście minut po godz. 10 polskiego czasu, w eliminacjach na 100 m stylem motylkowym.