Piłka nożna. Bet-Bud Jastrząb Malbork ponownie przystąpił do rozgrywek IV ligi kobiet. Jest pierwsze zwycięstwo

Bet-Bud Jastrząb Malbork ostatecznie nie przystąpił do gry w III lidze i nowy sezon drużyna rozpoczęła w pomorskiej IV lidze. W pierwszej kolejce

Poprzedni sezon Bet-Bud Jastrząb Malbork zakończył z tytułem mistrzyń IV ligi pomorskiej. Przez moment wydawało się, że może wystartuje na wyższym poziomie, ale gra w III lidze to już sporo wyzwanie – finansowe, logistyczne i kadrowe, związane z rywalizacją z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

- Niestety, nie byliśmy w stanie podjąć rękawicy i grać na boiskach III-ligowych. Bardzo wąska kadra, przy świadomości, że czekają nas dalekie wyjazdy na mecze, przesądziła o tym, by pozostać w IV lidze i próbować swoich sił na tym samym poziomie rozgrywkowym w nieco już innym składzie. Musieliśmy pożegnać się z częścią zawodniczek, doszło kilka nowych, fajnych dziewczyn, z którymi mamy nadzieję osiągać jak najlepsze wyniki – informował Bet-Bud Jastrząb przed rozpoczęciem nowego sezon.

A ten już ruszył. Podopieczne trenerki Doroty Proch mają za sobą mecz - bez większej historii – w którym na wyjeździe rozgromiły 11:1 (6:1) Brdę Rytel. Gospodynie przystąpiły do spotkania w zaledwie 9-osobowym składzie, co bezlitośnie wykorzystały piłkarki Jastrzębia. Do przerwy przyjezdne same strzeliły pięć goli: Klaudia Kamińska (9, 14), Wioletta Stec (19), Marcelina Gulc (22) i Paulina Lublewska (36), a jednego dostały w prezencie po trafieniu samobójczym (39). Miejscowe jedyną bramkę zdobyły przy stanie 0:4.
W drugiej połowie najpierw rezultat podwyższyła Marta Pietrzykowska (53), potem trzy razy w ciągu sześciu minut na listę strzelczyń wpisała się Julia Markowska (63, 67, 69), a wynik ustaliła Lublewska (77).

W IV lidze w tym sezonie grają jeszcze: Chojniczanka Chojnice, Stal Jezierzyce, KS Pszczółki, Olimpia Czersk i Pogoń Gościniec nad Wisłą II Tczew. Tuż przed inauguracją wycofał się Lew Lębork, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w III lidze.

W najbliższą sobotę (3 września) Bet-Bud Jastrząb rozegra jeden z najciekawszych i najtrudniejszych meczów w rundzie jesiennej. O godz. 11 na sztucznej murawie przy ul. Toruńskiej podejmie rezerwy ekstraklasowej Pogoni. Polecamy kibicom to spotkanie, bo później długo nie będą mieli takiej okazji. Następnym razem drużyna z Malborka wystąpi na swoim boisku dopiero w październiku.