Piłka nożna. Grom Nowy Staw wygrał z Powiślem Dzierzgoń i minął malborską Pomezanię w tabeli IV ligi pomorskiej

Fabian Urbański miał udział przy dwóch bramkach dla Gromu.
Fabian Urbański miał udział przy dwóch bramkach dla Gromu. Konrad Sosiński Fotografia
Grom Nowy Staw wygrał trzecie spotkanie z rzędu w IV lidze pomorskiej. W sobotę (16 września) pokonał przed swoją publicznością 3:1 Powiśle Dzierzgoń. Dla podopiecznych trenerów Dawida Lelenia i Dawida Zielińskiego to szóste zwycięstwo w sezonie.

Grom pokonał Powiśle Dzierzgoń. Prawie całą drugą połowę grał w przewadze liczebnej

Sobotni mecz w Nowym Stawie, nie licząc epizodu po przerwie, przebiegał pod dyktando gospodarzy.

W pierwszej połowie kontrolowaliśmy spotkanie. Graliśmy atakiem pozycyjnym i stwarzaliśmy sobie sytuacje po stałych fragmentach gry. Prowadzenie objęliśmy z rzutu karnego w 43 minucie – relacjonuje Dawid Leleń, pierwszy trener Gromu.

Mateusz Borowski wykorzystał „jedenastkę” podyktowaną za faul na Norbercie Hołtynie. Druga połowa ułożyła się bardzo dobrze dla Gromu, bo już w 48 minucie za faul na Fabianie Urbańskim, który wychodził na czystą pozycję, czerwoną kartkę zobaczył obrońca Powiśla - Krzysztof Kołodziej. Wydawało się, że miejscowa drużyna już bez większego problemu powinna sięgnąć po komplet punktów. Tymczasem śmiało zaczęli sobie poczynać goście.

- Niepotrzebnie na 10-15 minut oddaliśmy inicjatywę. Cofnęliśmy się zbyt głęboko i Powiśle to wykorzystało. Potem trzeba było zareagować i to nam się udało – mówi Dawid Leleń.

W 72 minucie bramkę wyrównującą dla gości zdobył Kacper Chmielewski. Jednak w 84 minucie Grom wyszedł ponownie na prowadzenie po kombinacyjnej akcji braci Zielińskich z Urbańskim, który wykończył ją trafieniem na 2:1. Urbański miał również udział przy trzecim golu dla gospodarzy, który padł w 87 minucie. Podał piłkę za linię obrony do Borowskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z Krzysztofem Pilarzem broniącym bramki Powiśla.

Grom Nowy Staw - Powiśle Dzierzgoń 3:1 (1:0)

• 1:0 Mateusz Borowski (43, karny)
  • 1:1 Kacper Chmielewski (72)
  • 2:1 Fabian Urbański (84)
  • 3:1 Mateusz Borowski (87)

Grom: Gogola – Błażek, Panek, D. Zieliński, Bohdan (80 Włodarczyk) – Sadowski, R. Zieliński, Urbański (90 Manke), Hołtyn (90 Rawiński), Dudzik (70 Głodek) – Borowski (90 Wolf).

Powiśle: Pilarz - Piepiórka, Pietrzyk, Galeniewski, Kołodziej - Błaszczyk (65 Zieliński), Osuch (65 Chmielewski), Kotowski (65 Zamerski), Lorkowski (57 Hirsz), Kowalczyk (57 Orłowski) – Rzepa.

Dla Gromu było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Nowostawska drużyna z 18 pkt na koncie wyprzedziła w tabeli malborską Pomezanię i zajmuje 4 miejsce. W kolejnym meczu zagra na wyjeździe z Suprą Kwidzyn (7 m., 16 pkt), której malborczycy ulegli na swoim terenie 2:3 w ósmej kolejce.