Piłka nożna. Olimpico Malbork przegrało ze Sztormem II Gdańsk w III lidze kobiet

Olimpico Malbork przegrało 0:6 ze Sztormem II Gdańsk w ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarskiej III ligi kobiet. Cztery gole dla zwyciężczyń zdobyły... piłkarki z Malborka.

W sobotę (9 listopada) na stadionie przy ul.Parkowej zawodniczki KKPN Olimpico Malbork rozegrały swój ostatni mecz rundy jesiennej. Na spotkanie w Malborku przyjechały zawodniczki Sztormu II Gdańsk, rezerwy pierwszoligowej drużyny kobiecej. Prawdę mówiąc, są to zawodniczki z całego województwa zebrane w jednym klubie. Niedawno bliźniaczki Aleksandra i Anna Kopeckie występowały w naszym klubie, a obecnie właśnie reprezentują Gdańsk, tak jak Wiktoria Wronka.
Zawodniczki Olimpico wiedziały, iż będzie to ciężki mecz. Podczas walki o fotel lidera tabeli III ligi na boisku trzeba było zostawić wiele sił i pokazać duże umiejętności na boisku. Niestety, od pierwszych minut zawodniczki gości przeważały w grze. były lepsze technicznie i taktycznie od naszych.
W 20 minucie po wykonaniu rzutu rożnego na prowadzenie wyszedł Sztorm II. Gola strzeliła nie kto inny, a Aleksandra Kopecka po zagraniu Małgorzaty Grala. Przewaga przyjezdnych jeszcze bardziej się uwidoczniła. Graliśmy zbyt mocno zepchnięci do obrony i efektem była następna bramka Sztormu zdobyta po błędzie naszej obrony. Do końca pierwszej połowy meczu Sztorm strzela nam jeszcze dwa gole i prowadzi 4:0.
W drugiej połowie nastąpiły zmiany w składzie, młodsze zawodniczki zastąpiły starsze. Obraz gry pomału się zmieniał, ale nie na tyle, aby zagrozić przeciwnikowi. W drugiej połowie straciliśmy dwie bramki i przegraliśmy cały mecz 0:6.
Na pocieszenie można napisać, iż cztery gole strzeliły bliźniaczki z Malborka - Aleksadra Kopecka 3 bramki, a Anna Kopecka 1 bramkę. Obie u nas strzelały, a teraz strzelają dla innego klubu. W zasadzie można być zadowolonym z tego meczu, graliśmy tak, jak potrafimy i drugie miejsce w III Pomorskiej Lidze Kobiet ujmy nam nie przynosi. Wiadomo, moglibyśmy lepiej zagrać, ale na dziś tylko na tyle nas stać i basta.
W czwartek (14 listopada) jedziemy na eliminację klubowych mistrzostw Polski do lat 16, które odbędą się w Gdyni. Zmierzymy się z Sztormem Gdańsk i GOSRiT Luzino. Dwie najlepsze drużyny przechodzą dalej. Będziemy walczyć o awans.
Skład Olimpico w meczu ze Sztormem II Gdańsk: Gardyjasz Martyna, Głowińska Karolina, Gdaniec Agnieszka, Lewandowska Paulina, Pazio Ewelina, Głąb Julita, Skwarek Daria, Riecke Patrycja, Milewska Klaudia, Antczak Aleksandra, Roszkowska Ewelina, Śliwińska Marcela, Laskowska Aleksandra, Niezgoda Weronika, Cisewska Kornelia, Sokalska Wiktoria.