18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Polska Cukier Pomezania wygrała z Warmią w meczu 13 kolejki I ligi

Damian Piórkowski (14) rzucił w Olsztynie 7 bramek, a Maciej Suwisz (10) - aż 10. Na tym zdjęciu podczas meczu z Nielbą. Zobacz też: Polski Cukier Pomezania - Nielba Wągrowiec [ZDJĘCIA] Fot. Radosław Konczyński
Zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę w grupie A I ligi szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. W niedzielę (15 grudnia) pokonali w Olsztynie Warmię 32:30 (17:17).

W meczu na szczycie w 13 kolejki I ligi drużyny Warmii i Pomezanii stworzyły bardzo zacięte widowisko. Przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu, nikłe prowadzenie zmieniało się na korzyść to jednego, to drugiego zespołu. Wynik do przerwy na 17:17 ustalił wyjątkowo bramkostrzelny w tym spotkaniu Maciej Suwisz.

W drugiej części meczu na parkiecie nadal trwała bardzo zacięta walka, aczkolwiek po pierwszym kwadransie w lepszych nastrojach byli kibice olsztyńscy. Szczypiornistom Warmii udało się osiągnąć przewagę czterech bramek - 23:19 w 42 minucie i 25:21 w 45 minucie. Podopieczni trenera Igora Stankiewicza wzięli się wtedy ostro do odrabiania strat i po serii czterech trafień (2 bramki Damiana Piórkowskiego, po jednej Suwisza i Łukasza Cieślaka) doprowadzili do stanu 25:25. Od tego momentu malborczycy zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Prawie do samego końca wynik meczu w Olsztynie pozostawał sprawą otwartą. W 56 minucie gospodarze rzucili na 29:30, potem długo nikomu nie udawało się pokonać bramkarzy, a wszystko wyjaśniło się w dwóch ostatnich minutach. Dwie bramki z rzędu zdobył Dariusz Kawczyński i Pomezania prowadziła już 32:29. Olsztynianie zdołali tylko jeszcze raz celnie rzucić.

Tym zwycięstwem Polski Cukier Pomezania zakończyła pierwszą rundę w grupie A I ligi. Zespół Igora Stankiewicza (17 pkt) zajmuje 3 miejsce za Wybrzeżem Gdańsk i Nielbą Wągrowiec.

Polski Cukier Pomezania Malbork: Sibiga, R. Kądziela – Suwisz 10, Piórkowski 7, Cieślak 5, Kawczyński 3, Walasek 2, Cielątkowski, Hanis 1, Babicki 1, Miedziński 1, Derdzikowski 1 oraz Baraniak.