Polski Cukier Pomezania wygrała na inaugurację sezonu w grupie A I ligi

Od zwycięstwa rozpoczęła sezon w I lidze drużyna Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. Rywal - beniaminek z Brodnicy - tanio skóry jednak nie sprzedał. Ostatecznie gospodarze wygrali 31:25 (15:13).

Zaczęło się zgodnie z planem - gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Michała Potocznego i Macieja Suwisza, a potem... plan runął. Waleczni goście w 6 minucie objęli prowadzenie 4:3 i przez większość pierwszej połowy utrzymywała się 1-bramkowa przewaga zespołu z Brodnicy, ale momentami była większa, bo w 24 minucie malborczycy przegrywali już 9:12.

Wtedy jednak szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii zaczęli opanowywać sytuację. W ciągu kolejnych 6 minut podopieczni trenera Igora Stankiewicza rzucili 6 bramek (po dwie Potoczny, Marek Boneczko i Łukasz Cieślak), a przyjezdni tylko jedną, dzięki czemu do szatni drużyny zeszły przy wyniku 15:13 dla gospodarzy.

W przerwie w malborskiej szatni musiało dojść do męskiej rozmowy, bo w drugiej części spotkania miejscowi systematycznie powiększali przewagę. Z obu stron mnożyły się straty i niecelne rzuty, ale górę wzięło doświadczenie gospodarzy.

Trzeba też podkreślić dobrą postawę Przemysława Kądzieli między słupkami, który obronił dwa rzuty karne i kilka rzutów rywali z najbliższej odległości. W 50 minucie przy stanie 25:20 dla malborczyków sytuacja wydawała się opanowana i tak rzeczywiście było, bo do końcowej syreny beniaminek nie był w stanie zagrozić Pomezanii.

Polski Cukier Pomezania: R. Kądziela, P. Kądziela, Sibiga - Boneczko 8, Cieślak 8, Potoczny 6, Maluchnik 3, Perwenis 2, Dukszto 1, Suwisz 1, Starzyński 1, Baraniak 1 oraz Miedziński, Górski. Kary: 12 minut. Karne: 5/5.