Powiatowa MLF w Malborku. Jurand Lasowice mistrzem, TelMax tuż za nim

Zawodnicy Juranda mogli sobie pogratulować tytułu mistrzowskiego, ale nie byli go pewni właściwie do ostatnich sekund ostatniego meczu w sezonie. Fot. Radosław Konczyński
Jurand Lasowice Wielkie został mistrzem Powiatowej Malborskiej Ligi Futsalu, chociaż niewiele brakowało, by tytuł trafił do TelMaksu. PMLF skończyła rozgrywki, ale w planach jest jeszcze turniej otwarty na pożegnanie sezonu halowego.

Drużyny Powiatowej MLF ostatnią serię spotkań rozegrały w sobotę (8 lutego). W pierwszym meczu Starostwo przegrało z Hurt-Budem 4:7, ale do przerwy prowadziło 3:2.
Bramki: dla Starostwa - Konwa 3, Pietruszyński; Hurt-Bud - Borowiecki 2, Kamil Dryjas 2, Piotr Dajer 2, Nowak.

W drugim spotkaniu TelMax Sztum rozniósł WSG 13:3, kończąc znakomitą serię, bo było to 8 zwycięstwo z rzędu. Na listę strzelców wpisali się: Gdela 4, Dominik Kozłowski 3, Michał Just 3, Temczuk 2, Patryk Kozłowski. Bramki dla WSG: Mitura 2, Patryk Drążek.

W tym momencie TelMax miał 33 punkty i był mistrzem. W teorii, bo wszystko zależało od następnego meczu, w którym lider Jurand, z 31 punktami na koncie, zmierzył się z Kałdowem. Każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Juranda oznaczało, że po tytuł sięgnie TelMax. I było blisko, ale ostatecznie drużyna z Lasowic wygrała swój mecz 4:3.

Jurand wszystkie bramki zdobył do przerwy (Karol Polus 2, Kamil Jabłoński 2) i po pierwszej połowie prowadził 4:1.

- Na pewno nie był to łatwy mecz dla lidera. Trzeba podkreślić, że w drugiej połowie wszyscy zawodnicy Kałdowa, które nie miało nic do stracenia, grali z wielką determinacją w obronie, a w bramce znakomicie spisywał się Łukasz Brillowski – opowiada Jacek Nowicki, organizator techniczny PMLF.

W efekcie Kałdowo zdobyło dwie bramki, a przy stanie 3:4 nie wykorzystało przedłużonego karnego. Jurand utrzymał 1-bramkowe prowadzenie do końca meczu i dopisał do swojego konta 3 punkty na wagę mistrzostwa.
Bramki dla pokonanych strzelili w tym meczu: Kowalski, Chomicz, Krakowiak.

W ostatnim spotkaniu sezonu Sz'98 uległo Malborskim Lechistom 4:6. - Mecz świetnie podsumowujący cały sezon, były emocje i zwroty akcji – mówi Jacek Nowicki.

Szczury przegrywały 0:3, ale doprowadziły do stanu 4:3. Straciły jednak przypadkowego gola (obrońca wybijając piłkę trafił w Mateusza Kobylińskiego i ta wpadła do siatki) i wtedy karta się odwróciła. Do końca gole strzelali już tylko Malborscy Lechiści. Bramki: dla Sz'98 - Bieszke, Kaniecki, Dalecki, Kukawka; ML: Jeż 3, Daukszys 2, Kobyliński.

Bramkarzem i jednocześnie zawodnikiem weekendu został Łukasz Brillowski. Organizatorzy mieli problem z wyborem gracza ofensywnego i defensywnego weekendu, a rozważali – odpowiednio – kandydatury Roberta Gdeli i Konrada Kowalskiego.

Klasyfikacja końcowa PMLF: 1. Jurand - 34 pkt, 2. TelMax - 33 pkt, 3. Hurt-Bud - 30 pkt, 4. Malborscy Lechiści - 26 pkt, 5. Starostwo - 16 pkt, 6. Sz'98 - 15 pkt, 7. Kałdowo - 10 pkt, 8. WSG - 1 pkt.

Członkowie drużyn podsumują rozgrywki podczas uroczystego zakończenia, ale to nie wszystko.

W planach jest jeszcze turniej na pożegnanie sezonu halowego z udziałem zespołów PMLF, ale też wszystkich chętnych. Odbędzie się u progu sezonu na otwartych boiskach. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje zespoły, dzwoniąc pod nr tel. 600 250 648.