Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Powiatu Malborskiego w pełnym składzie. Jest decyzja komisarza wyborczego w sprawie obsadzenia wolnego mandatu

Anna Szade
Anna Szade
Andrzej Małyj z Mirosławem Czaplą, starostą malborskim.
Andrzej Małyj z Mirosławem Czaplą, starostą malborskim. Anna Szade
Rada Powiatu Malborskiego nie będzie funkcjonować w okrojonym składzie. Komisarz wyborczy w Gdańsku II poinformował, kto obejmie wolny mandat do końca kadencji, która upływa 30 kwietnia 2024 r.

Rada Powiatu Malborskiego. Jest decyzja w sprawie wolnego mandatu

Rada Powiatu Malborskiego liczy obecnie 18 osób. Po śmierci radnego Przemysława Wądołowskiego mandat w okręgu nr 1 nie był obsadzony. To okręg obejmujący sporą część Malborka. Wyborców reprezentuje z niego 7 z 19-osobowego składu rady.

Komisarz wyborczy w Gdańsku II wydał postanowienie, w którym poinformował, że nowym radnym zostanie Andrzej Małyj, kandydat z listy nr 12 - KWW Porozumienie Społeczno – Samorządowe. W wyborach przeprowadzonych 21 października 2018 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu. Pięć lat temu głosowało na niego 273 wyborców.

Andrzej Małyj był już radnym powiatowym. Do kiedy potrwa obecna kadencja?

Andrzej Małyj jest przedsiębiorcą, angażuje się również w działalność dobroczynną. To nie będzie jego debiut w samorządowych ławach. Był już dwukrotnie radnym powiatowym, również z ramienia Porozumienia Społeczno-Samorządowego: w trzeciej kadencji w latach 2006-2010 i w czwartej, w latach 2010-2014.

Prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Powiatu Andrzej Małyj złoży ślubowanie: "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".

Nowy radny będzie sprawował mandat zaledwie kilka miesięcy, do 30 kwietnia 2024 r. Kadencja i tak została wydłużona przyjętą we wrześniu 2022 r. ustawą. Miała na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych, które zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny odbyć się teraz, jesienią.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto