18+

Siatkarki z Malborka rozpoczęły rywalizację w szkolnych mistrzostwach świata

Siatkarki z Malborka rozpoczęły w czwartek (10 kwietnia) grę w szkolnych mistrzostwach świata w Portugalii. Pierwszymi przeciwniczkami reprezentacji Gimnazjum nr 3 były Holenderki. Niestety, 2:1 wygrały rywalki.

Siatkarki z Malborka w inauguracyjnym meczu szkolnych mistrzostw świata w Portugalii przegrały z Holenderkami 1:2. Duży wpływ na wynik spotkania miał pierwszy set, który rywalki wygrały 27:25. W drugiej partii reprezentantki Gimnazjum nr 3 wygrały 25:15 i o zwycięstwie w całym meczu decydował tie-break. W nim lepsze znów okazały się siatkarki z Holandii. Wygrały one trzeciego seta 15:10.

- Mamy nadzieję, że jutro będzie lepiej. Dzisiaj zawiedliśmy w końcówkach - napisał do nas Paweł Tercjak, drugi trener malborskich siatkarek.
W piątek siatkarki z Malborka rozegrają dwa mecze - z Belgijkami i Estonkami. W czwartek Belgia pokonała Estonię 2:0 (25:18, 25:16).

Mecz z Belgią rozpocznie się o godz. 10. Spotkanie będzie można śledzić za pośrednictwem internetu (choć jakość przekazu nie jest najlepsza). Link do transmisji: TUTAJ

Mecz z Estonią rozpocznie się o godz. 16. Link do transmisji: TUTAJ

***
Wcześniej pisaliśmy

Uczennice Gimnazjum nr 3 w Malborku biorą udział w szkolnych mistrzostwach świata w Portugalii w nagrodę za wygranie ubiegłorocznej gimnazjady. Na Półwysep Iberyjski wyruszyła nie tylko drużyna, która będzie rywalizowała w mistrzostwach, ale także inne, młodsze i starsze, zawodniczki reprezentujące na co dzień klub siatkarski Orzeł Malbork. Będzie to dla nich okazja do zobaczenia na własne oczy, jak przebiega impreza tej rangi oraz do zwiedzenia tej części Europy.

Siatkarki z Malborka, które w Portugalii będą reprezentowały Polskę, na mistrzostwa wyjechały niedzielę. Po drodze zatrzymały się m.in. w mieście partnerskim Malborka - francuskim Margny-Les-Compiegne, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. To pierwsze fotografie z podróży umieszczone na profilu Orła Malbork na Facebooku.

W czwartek (10 kwietnia) rozpocznie się już bardziej sportowy etap wyjazdu. Na inaugurację mistrzostw świata siatkarki z Malborka zagrają z Holandią. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 polskiego czasu. Jest duże prawdopodobieństwo, że to spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w internecie. Link do transmisji umieszczamy TUTAJ

W fazie grupowej podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka zmierzą się jeszcze z Belgią i Estonią. Oba spotkania odbędą się w piątek (11 kwietnia).