Siatkówka. Orzeł Malbork - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:17, 25:17). Kadetki Orła w półfinale MP

Kadetki Orła Malbork pokonały Pałac Bydgoszcz 3:0 w trzecim meczu fazy grupowej mistrzostw Polski i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do półfinału krajowych rozgrywek. W sobotę (25 maja) będą walczyły o medal MP.

Sytuacja Orła Malbork w grupie A turnieju finałowego mistrzostw Polski była przed meczem z Pałacem Bydgoszcz bardzo skomplikowana (przeczytasz o tym TUTAJ). Zespół z Bydgoszczy był liderem tabeli z dwoma zwycięstwami na koncie i znajdował się w dobrej sytuacji do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc, które dają prawo gry o medal mistrzostw Polski. Orzeł po czwartkowej (23 maja) porażce 0:3 z San Pajda I Jarosław nie mógł już kalkulować i by być pewnym awansu do fazy medalowej, musiał wygrać z Pałacem bez straty seta.

Przed spotkaniem Orzeł - Pałac doszło do pojedynku zespołów San Pajda I Jarosław i Sandecja Nowy Sącz. Rezultat tego meczu miał wielkie znaczenia dla rozstrzygnięć w klasyfikacji końcowej. Drużyna z Jarosławia wygrała ten pojedynek, ale tylko 3:2. To oznaczało, że podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego mogły już pozwolić sobie na stratę jednego seta w meczu z Pałacem. Jak się jednak okazało, dziewczyny z Malborka nie kalkulowały i wygrały gładko 3:0 tracąc w każdym z setów tylko po 17 punktów. Orzeł nie tylko awansował do półfinału mistrzostw Polski, ale zajął też pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale MP Orzeł zmierzy się z Impelem Gwardią Wrocław, który zajął drugie miejsce w grupie B turnieju finałowego rozgrywanego w Kętrzynie. W drugim półfinale Pałac Bydgoszcz zagra z Gedanią Gdańsk.