18+

Siatkówka. Orzeł Malbork przegrywa 1:2 z KS Murowana Goślina w barażu o II ligę

Orzeł Malbork przegrał 0:3 (24:26, 20:25, 13:25) z KS Murowana Goślina w trzecim meczu barażowym o utrzymanie w II lidze i sytuacja siatkarek mocno się skomplikowała. W barażu gra się do trzech zwycięstw, a Orzeł przegrywa 1:2.

Orzeł Malbork i KS Murowana Goślina zajęły dwa ostatnie miejsca w tabeli II ligi po sezonie zasadniczym i teraz między sobą muszą rozstrzygnąć, która z drużyn bardziej zasługuje na grę na tym szczeblu rozgrywek. Dwa pierwsze mecze barażowe odbyły się w Malborku. Orzeł był faworytem, ale dość niespodziewanie przegrał drugi mecz i bilans spotkań był remisowy 1:1. Zobacz też: zdjęcia z meczu Orzeł Malbork - KS Murowana Goślina

Dwa kolejne mecze zaplanowane były na boisku w Murowanej Goślinie. Pierwsze spotkanie odbyło się w niedzielę (5 maja) wieczorem. Niestety, zakończyło się porażką Orła 0:3.

- O wyniku meczu zadecydował pierwszy set, w którym długo prowadziliśmy, aż popełniliśmy dwa błędy, po których wszystko się posypało - opowiada Paweł Tercjak, asystent trenera Szymona Żołędziewskiego. - W dwóch kolejnych setach nie mieliśmy już za wiele do powiedzenia. Rywalki zagrały naprawdę bardzo dobrze.

Czwarty mecz barażowy odbędzie się 12 maja w Murowanej Goślinie. Jeśli zawodniczki z Malborka nie wygrają go, to spadną do III ligi. Jeśli doprowadzą do remisu 2:2, wówczas piąty, decydujący mecz barażu odbędzie się w Malborku.

Zwycięzca tego pojedynku o pozostanie w II lidze będzie musiał jeszcze walczyć z zespołem III-ligowym aspirującym do gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Będzie nim Impel Gwardia II Wrocław.