Sportowy weekend w Malborku. Siatkówka, piłka nożna i szczypiorniak

rk
26 września zaczyna się sezon w II siatkówki kobiet; malborski Orzeł gra u siebie. W sobotę kibice mogą też obejrzeć mecze dwóch Pomezanii - V-ligowych futbolistów i I-ligowych szczypiornistów.

II liga piłki siatkowej kobiet
Orzeł Malbork - WTS KDBS Bank Włocławek, sobota, godz. 16, hala Gimnazjum nr 3.

Siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek będą pierwszymi rywalkami zawodniczek Orła Malbork w nowym sezonie rozgrywek II ligi. Do sobotniego spotkania gospodynie podejdą mocno osłabione. Z klubu odeszło pięć siatkarek, a doszła jedna nowa libero.
Kibice siatkówki z Malborka nie zobaczą w tym sezonie w barwach Orła wychowanek: Darii Dąbrowskiej, Dominiki Mikołajewskiej i Justyny Zemlik. Pierwsza z nich ma występować w Młodej Lidze Atomu Trefla Sopot, druga dołączyła do pierwszoligowych Karpat Krosno, a trzecia z zawodniczek będzie występować w pierwszoligowym KS Murowana Goślina.

V liga piłki nożnej
Pomezania Malbork - Chojniczanka II Chojnice, sobota, godz. 16, stadion przy ul. Toruńskiej.

Gospodarze [3 miejsce w tabeli, 14 pkt] w meczu z rezerwami Chojniczanki mają tylko jeden cel: trzy punkty.
- Po remisie w Czersku nie panikujemy, ale też nie mamy się z czego cieszyć, zwłaszcza iz rywale nie śpią. Liczę, że będziemy teraz zdobywać regularnie komplet punktów w każdym meczu, bo tylko tak można myśleć o awansie - mówi Paweł Rybarczyk, dyrektor sportowy Pomezanii.

I liga piłki ręcznej mężczyn
Polski Cukier Pomezania Malbork - Sokół Browar Kościerzyna, sobota, godz. 19, hala Gimnazjum nr 3.

Bardzo ciekawe spotkanie czeka kibiców piłki ręcznej w najbliższą sobotę. Szczypiorniści Polskiego Cukru Obie drużyny wygrały oba swoje dotychczasowe mecze.
Sokół jest wymieniany w gronie kandydatów nawet do awansu, co udowodnił w 2 kolejce rozgrywek, pokonując na swoim parkiecie Wybrzeże 25:23, mimo że do przerwy przegrywał aż pięcioma bramkami. Malborczycy - po dobrej drugiej połowie - wygrał z MKS Kalisz 25:23.