Sukces uczennicy ZST Malbork w zawodach strzeleckich w Lęborku. Druga w województwie na "Śnieżniku"

Katarzyna Kołodziejska z medalem, pucharem i dyplomem za 2 miejsce w województwie pomorskim. ZST Malbork
Katarzyna Kołodziejska z Zespołu Szkół Technicznych w Malborku spisała się świetnie w zawodach strzeleckich dla uczniów klas wojskowych z województwa pomorskiego. W Lęborku zajęła drugie miejsce.

Eliminacje do strzeleckich mistrzostw Polski. Reprezentacja ZST Malbork startowała w Lęborku

Lębork był gospodarzem eliminacji wojewódzkich do strzeleckich mistrzostw Polski dla oddziałów przygotowania wojskowego i certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Rywalizacja odbyła się na symulatorze pola walki "Śnieżnik" w 1 Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym.

Celem zawodów, które odbyły się 12 października, było wyłonienie najlepszej drużyny, która będzie reprezentować województwo pomorskie na strzeleckich mistrzostwach Polski oraz wyłonienie indywidualnie najlepszego strzelca województwa pomorskiego. W zmaganiach wzięło udział dwanaście drużyn – informuje Zespół Szkół Technicznych w Malborku.

W zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli IV Liceum Ogólnokształcącego z ZST, w którym od września 2020 roku działają klasy przygotowania wojskowego. Do Lęborka pojechała ekipa w składzie: Katarzyna Kołodziejska, Adrian Kwiatkowski i Antoni Lubiński pod opieką Tadeusza Kowalkowskiego. W kategorii zespołowej drużyna ZST zajęła 6 miejsce, a indywidualnie sukces odniosła Katarzyna Kołodziejska, która zdobyła aż 93 punkty na 100 możliwych i została wicemistrzynią województwa.