Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Niepodległości w Malborku. W szkołach uroczyste apele, akademie, konkursy pieśni patriotycznych

Anna Szade
Anna Szade
W malborskich szkołach podstawowych odbyły się lekcje patriotyzmu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miały formę uroczystych akademii, konkursów piosenki czy akcji „Szkoła do hymnu”.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez uczniów i nauczyciele. Były recytacje wierszy i inscenizacja.

- Patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą i historią – przypominają nauczyciele z SOSW.

Szkoła Podstawowa nr 1 dla swoich uczniów z klas I-III zorganizowała Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. ,,Walczącym o Niepodległość”. W przesłuchaniu konkursowym wzięło udział 11 uczniów, a oceniało ich jury w składzie:  Izabela Wojciechowska – nauczyciel muzyki, Marta Szamotuło – pedagog, Malwina Bajgier – psycholog. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodkości.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom i wychowawczyniom za wspaniałe przygotowanie dzieci – można przeczytać na stronie szkoły.

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, organizowany przez nauczyciela muzyki Łukasza Rosiaka, jest tradycją w Szkole Podstawowej nr 9. W przededniu Święta Niepodległości uczniowie klas IV- VIII przygotowali wybrane przez siebie pieśni patriotyczne. Każda klasa zaprezentowała utwory przed komisją konkursową w składzie: Grażyna Leśniewska-Długokęcka, Andrzej Pokora i Bożena Wereszczyńska, która oceniła przygotowanie pod względem wizualnym, doboru piosenki i wykonania.

„Dziewiątka” wzięła również udział w ministerialnej akcji „Szkoła do hymnu” i uczniowie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Podobnie było m.in. w „szóstce” i „ósemce”. Dzieci i młodzież z „podstawówek” uczestniczyły też w patriotycznych apelach. Tak było choćby w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.

- Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Był też minikoncert gitarowy i wzruszający taniec z narodowymi rekwizytami. Występ był cudowną lekcją historii i patriotyzmu – czytamy na stronie szkoły.

ZOBACZ TEŻ: Stare Pole. Z okazji Święta Niepdoległości pobiegli do pomnika powstańców listopadowych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto