Szesnaście medali pływaków MAL WOPR na zawodach w Kościerzynie

Reprezentacja MAL WOPR podczas zawodów Tri Team w Kościerzynie zdobyła 16 medali, a Paulina Cierpiałowska poprawiła 37-letni rekord okręgu. Relację z zawodów przygotowała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

To były wyjątkowo udane zmagania zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR. Malborczycy na Międzynarodowych Zawodach Tri Team w Kościerzynie wywalczyli 16 medali, po pięć złotych i srebrnych oraz sześć brązowych, dwa tytuły dla najlepszych zawodniczek, 5 pucharów za miejsca w klasyfikacji generalnej 10-latków, a fenomenalna Paulina Cierpiałowska dorzuciła do zdobyczy kolejne dwa rekordy okręgu! Nasza 19-osobowa ekipa ustanowiła aż 30 rekordów życiowych, a trenerka Dorota Grzywacka mogła cieszyć się z wyróżnienia, bowiem w klasyfikacji 18 klubów pływacy MAL WOPR uplasowali się drużynowo na 3 miejscu.
To nie koniec sukcesów. Alicja Krauze ustanowiła najlepszy wynik punktowy na zawodach, pokonując dystans 400 m stylem dowolnym w czasie 4:35,44, co dało jej 617 pkt. FINA i cenną nagrodę rzeczową. Z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem została też najlepszą 14-latką zawodów.
Kolejna z gwiazd naszej drużyny, multirekordzistka, Paulina Cierpiałowska, została przez trenerki zgłoszona do rywalizacji na 200 m stylem zmiennym poza konkursem. Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska wiedziały, że rekord okręgu sprzed, uwaga!, 37 lat jest tego dnia mocno zagrożony. Paulina popłynęła jak z nut, połykając wszystkie o rok starsze rywalki i z czasem 2:49,20 poprawiła rekord okręgu z 1978 roku! Pięć minut później popłynęła po złoto na dystansie o połowę krótszym, a na koniec zawodów zdobyła drugie złoto i poprawiła po raz kolejny swój rekord okręgu na 100 m stylem dowolnym, który wynosi teraz 1:09,35. Na 19 rekordów okręgu aż 8 należy do naszej fenomenalnej mistrzyni, a w minionym roku pobijała je aż 11-krotnie. Trenerki twierdzą, że to nie koniec, bowiem już za dwa tygodnie Paulina jako najlepsza 10-latka w kraju weźmie udział w zimowych mistrzostwach województwa, gdzie będzie walczyć o kolejne trzy rekordy okręgu.
Bohaterką zawodów z pewnością została też 10-letnia Magda Mroczek. Nasza coraz lepiej spisująca się pływaczka w niesamowity sposób wywalczyła dwa srebrne medale ustępując tylko swojej koleżance klubowej Paulinie, a jej wyścig na 100 m stylem dowolnym to obok rekordów Pauliny wydarzenie kościerskich zawodów. Magda swój dotychczasowy rekord życiowy poprawiła aż o 8 sekund, a czas 1:15,98 to oszołamiający wynik, tylko o 6 sek. słabszy od rekordu okręgu! Warto dodać, że Magda została drugą dziesięciolatką zawodów i cieszyła się z zasłużenie zdobytego pucharu.
Drugim dziesięciolatkiem zawodów został też zdobywca złota na 100 m stylem dowolnym i brązu na 100 m stylem zmiennym, Jakub Grapentyn. Kuba, który ma ogromny potencjał pływacki, poprawiając oba rekordy życiowe, wywalczył puchar i, miejmy nadzieję, wielki apetyt na jeszcze większe sukcesy, na które z pewnością go stać.
Srebro do dorobku MAL WOPR dorzucili trzynastoletnia Anna Włodarczyk, która kontynuuje pasmo sukcesów rodzinnych oraz jedenastoletni Jan Grochecki. Brązowe medale zdobyli: dwa Natalia Tyborska, a po jednym Alicja Lewandowska, Konrad Patoka oraz Michał Wójtowicz.
Warto również wyróżnić zdobywców dwóch rekordów życiowych, którzy zajmowali pechowe, czwarte miejsca: dwukrotnie Nadia Walentynowicz, Maciej Kowalski i Nikodem Hermanowicz. Dwa rekordy życiowe to także dorobek Julii Więckiewicz, Patrycji Górskiej, Agnieszki Walczak oraz Macieja Kowalskiego, jedną życiówkę wywalczyła wracająca po chorobie Liliana Szpaczyńska.
W trakcie zawodów prowadzona była klasyfikacja generalna 10-latków, którzy startowali obowiązkowo na dystansach 100 m stylem dowolnym i zmiennym. Nagradzanych było po 6 zawodników i zawodniczek. Nasi pływacy zajęli wśród dziewcząt miejsca: pierwsze (Paulina Cierpiałowska), drugie (Magda Mroczek), czwarte (Nadia Walentynowicz) oraz piąte (Liliana Szpaczyńska. Chłopcy mogli się cieszyć z drugiego (Jakub Grapentyn) i szóstego miejsca (Konrad Patoka).