V liga. Pomezania w 7 kolejce rozgromiła rezerwy Chojniczanki 5:0 [ZDJĘCIA]

Losy sobotniego meczu z rezerwami Chojniczanki rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, w której malborczycy zdobyli cztery bardzo ładne bramki.

Pomezania: Skopiak (83 Sosna) - Wilk, Jabłoński, Jeleń, Owsianik - Dryjas (71 Truszczyński), Jurczyk, Ziemak, Gdela (46 Konwa), Sobieraj (68 Marszałek) - Daukszys.

Ostre strzelanie rozpoczął Piotr Wilk, który w 13 minucie pięknym strzałem z wolnego z ok. 20 metrów zmieścił piłkę pod poprzeczką. Udział przy tym golu miał wcześniej sfaulowany Mateusz Daukszys. Równie ładna była kolejna bramka - w 29 minucie. Po akcji Piotrów: Wilka i Sobieraja lewym skrzydłem i dośrodkowaniu tego drugiego piłka spadła w polu karnym pod nogi Michała Jurczyka, który z ok. 13 m mocno uderzył pod poprzeczkę.
W 37 minucie znowu dośrodkowywał Sobieraj, obrońcy Chojniczanki wybili zbyt krótko, na to wszystko nabiegł z prawej strony Tomasz Owsianik i strzałem z około 20 m posłał piłkę w okolice dalszego "okienka".

- Gole, które strzelaliśmy, to "stadiony świata" - cieszył się po meczu Przemysław Marusa, trener Pomezanii. - W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, ale też byliśmy skuteczni, bo sytuacji wcale nie mieliśmy tak dużo.

Jeszcze tuż przed przerwą Robert Gdela w polu karnym wykiwał obrońców gości i w sytuacji sam na sam podwyższył na 4:0.

O drugiej połowie można powiedzieć, że się odbyła. Malborczycy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, ale w strzelaniu wyręczył ich obrońca Chojniczanki - Max Boczek. W 60 minucie w wyniku nieporozumienia z bramkarzem podając mu piłkę, kopnął ją obok niego do własnej bramki.

Po siedmiu meczach Pomezania (17 pkt) zajmuje 2 miejsce ze stratą 2 punktów do beniaminka, Gwiazdy Karsin. W następnej kolejce malborczycy zagrają na wyjeździe z Wisłą Korzeniewo.