W I lidze przekonujące zwycięstwo Polskiego Cukru Pomezanii z Grunwaldem [ZDJĘCIA, WIDEO]

6-bramkowa przewaga na koniec meczu może tego nie odzwierciedla, ale to była wygrana odniesiona w spokojnym stylu. Malborscy szczypiorniści pokonali Grunwald Poznań na swoim parkiecie 35:29 (16:11).

Dawno kibice nie oglądali spotkania, które tak bardzo byłoby pod kontrolą drużyny Polskiego Cukru Pomezanii. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym Łukasza Cieślaka. W pierwszych fragmentach meczu goście próbowali nawiązać równorzędną walkę, ale ostatni remis (3:3) na tablicy świetlnej widniał w 8 minucie, a potem miejscowi powoli budowali przewagę.

- Rzeczywiście, spotkanie było pod naszą kontrolą, głównie dzięki dobrej postawie w obronie. Gdy już mieliśmy 10 bramek przewagi, w drugiej połowie, wkradło się trochę rozprężenia, zacząłem tez rotować składem i ta przewaga się zmniejszyła - mówi Igor Stankiewicz, trener Polskiego Cukru Pomezanii Malbork.

Przed przerwą jako ostatni na listę strzelców wpisał się Michał Gryz i malborczycy prowadzili 16:11. W drugiej połowie między 36 a 40 minutą gospodarze rzucili cztery bramki (dwukrotnie Cieślak oraz Marek Baraniak i Damian Spychalski), nie tracąc ani jednej, wypracowali 10-bramkową przewagę i już było wiadomo, że nie dadzą sobie odebrać zwycięstwa, zwłaszcza że nadal grali konsekwentnie.

Ostatnie 10 minut to trochę "radosnej" piłki ręcznej z dużą liczbą kar i rozluźnioną defensywą; w rezultacie w tym okresie gry padło aż 15 bramek, czyli 23 proc. wszystkich trafień w tym spotkaniu.

Dzięki zwycięstwu malborska drużyna utrzymała pozycję wicelidera w grupie A I ligi. Jeżeli w ostatniej kolejce pokona na wyjeździe Sokoła Kościerzyna, na pewno zachowa je do końca pierwszej rundy.

Polski Cukier Pomezania: Radosław Kądziela, Michał Kochański - Marek Baraniak 8, Łukasz Cieślak 8, Michał Gryz 7, Leszek Michałów 3, Michał Felsztigier 3, Damian Spychalski 3, Arkadiusz Ossowski 1, Łukasz Cielątkowski 1, Szymon Nowaliński 1 oraz Kamil Dukszto, Tomasz Maluchnik, Marek Boneczko. Karne: 4/6. Kary: 14 minut.

Grunwald: Tarko 1, Kulczyński - Majewski 5, Lubiewski 4, Fogler 3, Harasymek 3, Matlach 3, Pawlowsky 3, Martyński 2, Guraj 2, Gintowt 1, Kurek 1, Nieradko 1, Nowicki, Piechowiak. Karne: 1/1. Kary: 12 minut.