Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Malborku trwa rewitalizacja skweru "z czołgiem", a obok remont dwóch ulic. To dwie inwestycje, ale jeden projekt

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Plac przy dziale samobieżnym już zyskał nową nawierzchnię. Trwają dalsze prace.
Plac przy dziale samobieżnym już zyskał nową nawierzchnię. Trwają dalsze prace. Radosław Konczyński
Trwają i idą zgodnie z harmonogramem dwie sąsiadujące z sobą miejskie inwestycje w Malborku. W połowie września powinna zakończyć się modernizacja skweru "z czołgiem", czyli działem samobieżnym przy Grunwaldzkiej, a w drugiej połowie października – remont tej ulicy i pl. 3 Maja.

Skwer przy ul. Grunwaldzkiej w Malborku zmienia się za blisko 2,2 mln zł

Na skwerze przy ulicy Grunwaldzkiej nową nawierzchnię zyskało już najbliższe otoczenie działa samobieżnego, widać też już, jak będzie przebiegała część alejek. Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje wytyczenie ścieżek zgodnie z układem historycznym z początku XX wieku; remont ścieżek części parkowej (otrzymają nawierzchnię mineralną); ustawienie nowych elementów małej architektury (ławki, kosze, psie pakiety, stojaki rowerowe);rekultywację starych nawierzchni trawiastych, wykonanie nowych nasadzeń; budowę niewielkiego placu zabaw.
Zainstalowane zostaną również latarnie ledowe oraz kamery miejskiego monitoringu, by Straż Miejska czuwała przez całą dobę nad odnowioną wspólną przestrzenią.

Inwestycję realizuje malborska firma Przyszłość za kwotę 2 188 128,44 zł. Burmistrz podpisał z nią umowę 17 marca z terminem realizacji w ciągu sześciu miesięcy, więc do 17 września prace powinny się zakończyć.

Jednocześnie trwa remont ulicy Grunwaldzkiej i pl. 3 Maja

Skwer zmienia oblicze w ramach miejskiego projektu „Malbork na plus - rewitalizacja historycznej przestrzeni". Częścią tego projektu jest również trwająca obok druga inwestycja, czyli remont ulicy Grunwaldzkiej i pl. 3 Maja. Realizuje ją firma Strabag, której ofertę opiewającą na 2 630 828,02 zł wybrał magistrat w przetargu. Na to przedsięwzięcie miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja 2022.

Na obu ulicach wymieniona zostanie nawierzchnia. Co do Grunwaldzkiej koncepcje się zmieniały; była mowa o asfalcie, ale ostatecznie zdecydowano się na bruk. Jezdnia pl. 3 Maja otrzyma nową nawierzchnię asfaltową. W zakresie zadania znajduje się też przebudowa sieci podziemnych i położenie nowych chodników.

Wykonawca ma zakończyć remont obu ulic do 24 października br.

CZYTAJ TEŻ: Jest umowa na modernizację skweru "z czołgiem" w Malborku. W ciągu pół roku zmieni się ta część miasta

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto