Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wicedyrektor Technikum nr 3 w Malborku zaproszona do Parlamentu Europejskiego. Spotkania na temat edukacji europejskiej

Materiał nadesłany przez Technikum nr 3 w Malborku
Agnieszka Jeromin, wicedyrektor Technikum nr 3 w Malborku
Agnieszka Jeromin, wicedyrektor Technikum nr 3 w Malborku Technikum nr 3 w Malborku
Reprezentantka Technikum nr 3 w Malborku odwiedziła siedzibę Parlamentu Europejskiego. Wicedyrektor Agnieszka Jeromin, o której mowa, wzięła udział w spotkaniach nauczycieli ze szkół średnich oraz edukatorów z organizacji pozarządowych zajmujących się na co dzień edukacją europejską.

Spotkanie nauczycieli w Brukseli. Wicedyrektor Technikum nr 3 jedną z dwóch przedstawicielek Polski

W dniach 22-24 listopada 2023 r. Agnieszka Jeromin - nauczyciel języka angielskiego, wicedyrektor ds. opiekuńczo-wychowawczych, a także starsza ambasador programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) – reprezentowała Technikum nr 3 w Malborku w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Zaproszenie na spotkanie, jako jedna z dwóch przedstawicielek naszego kraju, pani Agnieszka otrzymała z Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie w połowie września. Ideą wydarzenia pod nazwą "Bringing formal and non-formal educators together" było spotkanie nauczycieli ze szkół średnich oraz edukatorów z organizacji pozarządowych zajmujących się na co dzień aktywną pracą z młodzieżą w zakresie edukacji europejskiej.

23 listopada w parlamentarnej sali Yehudi Menuhina zebrało się łącznie stu uczestników reprezentujących wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej oraz Wielką Brytanię. Pomimo bardzo dużej liczby osób, organizatorzy przygotowali i poprowadzili spotkanie w taki sposób, aby każdy miał możliwość swobodnej wypowiedzi i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami - na forum publicznym, w mniejszych lub większych grupach dyskusyjnych czy w formie niewerbalnej z hasłami odpowiadającymi poszczególnym punktom programu.

Podczas całego spotkania, również w trakcie przerw uczestnicy, wymieniali się swoimi doświadczeniami w zakresie edukacji europejskiej młodzieży, zarówno w języku angielskim z przeróżnymi akcentami, jak i w języku migowym.
Jednym z elementów spotkania była prezentacja narzędzi, którymi można posłużyć się w codziennej pracy z młodzieżą – platformy SALTO z otwartymi zasobami dydaktycznymi i organizacyjnymi dla szkół i instytucji działających w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, a także strony Learning Corner – kącika edukacyjnego z narzędziami do prowadzenia lekcji europejskich dla dzieci i młodzieży.

Edukacja europejska na najwyższym poziomie

Punktem kulminacyjnym warsztatów było Centrum Projektowania Kampanii, czyli praca w otwartych grupach dyskusyjnych nad działaniami inspirującymi i zachęcającymi młodzież do udziału w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W wyniku działań każdy mógł zebrać własny „bank pomysłów” realnych do wprowadzenia w środowisku lokalnym. Wspólnie z przedstawicielami Działu Wsparcia Strategicznego oraz Działu ds. Młodzieży Parlamentu Europejskiego uczestnicy opracowali również szereg narzędzi dydaktycznych i pomocy do wykorzystania na lekcjach europejskich z uczniami.

  • Czym przejmujemy się najbardziej w Europie?
  • Co sprowadziło nas do Brukseli?
  • Z czego jesteśmy najbardziej dumni jako obywatele swojego kraju oraz członkowie Unii Europejskiej?
  • Jaki jest nasz największy sukces w pracy z młodzieżą?

To tylko część pytań, na które edukatorzy z sektorów formalnych i nieformalnych odpowiadali podczas warsztatów.

Bogate doświadczenia, różnorodny wachlarz działań oraz – niejednokrotnie zaskakujące – spostrzeżenia, jakie uczestnicy mieli okazję wymienić na swój temat w otwartych, pełnych poszanowania dyskusjach w miłej atmosferze. Spotkanie w takim gronie otwiera umysł, poszerza horyzonty oraz daje motywację i siły do dalszego działania w codziennej pracy z młodzieżą, a – jak wiadomo – w Technikum nr 3 w Malborku zawsze stawiamy na edukację europejską na najwyższym poziomie.

Materiał nadesłany przez Technikum nr 3 w Malborku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto