Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wybory do Sejmu 2015. Kandydaci z powiatu malborskiego. Zobacz, kto startuje

Radosław Konczyński
Fot. www.sejm.gov.pl
14 mieszkańców powiatu malborskiego będzie ubiegało się o mandat posła w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Do tej pory Malbork miał dwóch posłów - Małgorzatę Ostrowską i Tadeusza Cymańskiego. Oboje też znów chcieliby dostać się na Wiejską.

Mieszkańcy powiatu malborskiego będą głosowali w wyborach do Sejmu na kandydatów z okręgu nr 25 z siedzibą w Gdańsku, który obejmuje powiaty: gdański, tczewski, starogardzki, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński oraz Gdańsk i Sopot.

Na liście Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru na 3 miejscu znalazł się malborczyk Bartłomiej Szatkowski, inżynier automatyki i robotyki, nie należy do partii politycznej. Jest lokalnym koordynatorem Nowoczesnej m.in. w powiecie malborskim.

Patrząc na listę KW Prawo i Sprawiedliwość, można mówić o pewnej niespodziance. Potwierdziło się, że kandydować będzie Hanna Duda, przedsiębiorca z Malborka, członkini PiS, która otrzymała 14 miejsce. Natomiast ostatecznie okazało się, że pozycja nr 9 została przypisana Tadeuszowi Cymańskiemu (Solidarna Polska). W czasie układania list wyborczych spekulowano, że były burmistrz Malborka, były poseł i europoseł będzie startował raczej do Senatu, na dodatek z innego regionu.

Z ramienia KW Platforma Obywatelska RP, tak jak wcześniej zapowiadano, będzie startował starosta malborski Mirosław Czapla, z wykształcenia inżynier środowiska, członek partii Platforma Obywatelska RP. Otrzymał 13 pozycję na jej liście w okręgu gdańskim.

Troje mieszkańców powiatu malborskiego spróbuje swoich sił z Komitetu Wyborczego KORWiN. Wysoko, bo na 3 miejscu znalazła się radna miejska z Malborka, z zawodu analityk bankowy - Agnieszka Grzegorzewska (członek partii KORWiN). 18 miejsce przydzielono Michałowi Lewandowskiemu, studentowi z Malborka, a 23 - Katarzynie Sakwińskiej, przedsiębiorcy z Nowej Wsi Malborskiej. Oni nie należą do żadnej partii politycznej.

Z listy Komitetu Wyborczego Wyborców "Kukiz'15" z 3 miejsca o mandat będzie ubiegała się Dorota Wiśniewska z Malborka, dziennikarka. Nie należy do partii politycznej.

Dwie osoby znalazły się na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Stonogi. Pozycję nr 4 zajmuje Zdzisław Serwin, mechanik z Lichnów, a 8 - Aleksandra Niziel, pedagog opiekuńczo-wychowawczy z Malborka. Nie należą do partii politycznych.

Także dwóch mieszkańców pow. malborskiego kandyduje z listy KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Na 8 miejscu znajduje się Gracjan Kuryłowicz z Nowej Wsi Malborskiej, z wykształcenia geodeta, obecnie zastępca dyrektora gdyńskiego oddziału Agencji Restruktryzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Na 21 miejscu znajduje się Andrzej Małyj, z wykształcenia technik mechanik z Malborka, były radny powiatowy. Obaj są członkami partii PSL.

Jeszcze Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni. W tym przypadku potwierdziły się informacje dotyczące Małgorzaty Ostrowskiej. Była posłanka, była wiceminister gospodarki oraz skarbu, była szefowa SLD na Pomorzu, a obecnie prezes Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będzie ubiegała się o mandat, startując z 3 miejsca.
17 pozycję otrzymała Barbara Buczyńska, finansistka z Malborka, członkini Unii Pracy.

W wyborach do Senatu powiat malborski razem z kwidzyńskim, nowodworskim i sztumskim znajduje się w okręgu nr 67. Kandydują tylko trzy osoby: obecny senator Leszek Czarnobaj (PO); kolejny kwidzynianin – Jerzy Śnieg (Zjednoczona Lewica) i gdańszczanin Kazimierz Janiak (PiS).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto